Banjalučani opet na pobjedničkom putu: Mladost 37 minuta mučila crveno-plave, a onda se suočila sa strašnom serijom!

U 37. minutu bilo je 70:70, a onda je Mladost sebi dozvolila da do kraja meča ne postigne nijedan poen, što je ekipa kao što je Borac Banja Luka znala da kazni.

košarka liga bih borac banja luka mladost 83 70 Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši banjalučkog Borca vratili su se na pobjednički put.

Tim Dragana Nikolića vezao je dva poraza u isto toliko kola (Sloboda i Posušje), međutim večeras su trijumfovali u Boriku nad mrkonjićkom Mladosti, i to zahvaljujući odlično odigranim posljednjim minutima:

BORAC BANJA LUKA – MLADOST 83:70 (14:20, 22:17, 26:23, 21:10)

Skoro 37 minuta je ekipa Tomislava Mustapića mučila Banjalučane.

Poenima Gojka Sudžuma, Mladost, koja je u pojedinim trenucima prvog poluvremena bila i u prednosti od šest poena, došla je do izjednačenja (70:70) na nešto više od tri i po minuta do kraja utakmice.

I onda, nakon što je Nikolić zatražio minut odmora, furiozna serija njegovih izabranika.

Od tog trenutka, pa do kraja meča, Mrkonjićani nisu uspjeli da poentiraju, dok su domaći, sa druge strane, uknjižili 13 poena i stigli do veoma važne pobjede pred nastavak prvenstva.

Diante Boldvin je predvodio crveno-plave do pobjede sa 22 poena, dok je drugi strijelac tima bio Kosta Kondić sa 17.

Kod Mrkonjićana, prednjačio je Nemanja Milošević sa 19 poena, a dabl-dabl učinak protiv bivšeg tima imao je Miljan Marković (11 poena i 11 skokova).

BORAC BANJA LUKA: Gavrić 9, Boldvin 22, Knežević 3, Kenić 10, Reljić 4, Kaningem 9, Pažin 9, Dragojević, Kondić 17, Šešlija, Bošković, Janković. Trener: Dragan Nikolić.

MLADOST: Milošević 19, Marković 11, Ledl 11, Maran 7, Sudžum 12, Tomić, Kljajić 2, Jotić, Ćup 8. Trener: Tomislav Mustapić.