NBA: Boston i dalje bez pobede u gostima

Najbolji tim regularnog dela NBA lige još nije pobedio na gostujućem terenu u plej-ofu. Klivlend je izjednači na 2:2.

NBA: Boston i dalje bez pobede u gostima  Izvor: MONDO

Boston je u noći između ponedeljka i utorka izgubio i drugi susret polufinala Istoka u Klivlendu.

Opet je bilo "glatko" - 88:77 za Kavalirse, koji su izjednačili u seriji na 2:2.

Sada se ekipe sele u Boston, gde će peti meč biti odigran u četvrtak rano ujutru po našem vremenu.

Selektivno gledanje statistike sa meča, stvorilo bi dojam da je najbolji akter bio Lebron Džejms sa 21 poenom i 13 asistencija. Ali, prva zvezda Kavalirsa najgori je šuter NBA plej-ofa na četiri meča jedne serije. Protiv Bostona, za sada, on je pogodio svega 25,6 odsto šuteva iz igre!

Ključ pobede Klivlenda je timska odbrana, koja je najbolji defanzivni tim lige (Boston) ostavila na svega 12 poena u poslednjoj četvrtini... Ukoliko Kavalirsi budu nastavili da igraju odbranu na ivici noža, čak i nenaštimovani Lebron Džejms mogao bi da ih odvede u finale konferencije.

Ipak, u poslednjih osam minuta, Džejms je imao četiri asistencije, trojku i monstruozno zakucavanje preko Kevina Garneta, potez koji bi mogao da obeleži i celu sezonu...

Malo pre toga, Garnet je proglašen za najboljeg defanzivnog igrača lige. Sa priznanjem u ruci bio je postavljen "na poster".

Lebrona je iz prvog reda gledala mama Glorija. Kada su ga Pol Pirs i Kevin Garnet srušili na parket u prvoj četvrtini, povređena mama je skočila i sasula Pirsu u lice "nekoliko" reči.

"Rekao sam joj da sedne i ćuti na malo nepristojan način. Hvala Bogu da nisu bile materice... Mislim stalno na moju mamu", izvinio se Lebron Džejms posle meča.

Bek Klivlenda Saša Pavlović počeo je meč sa klupe, a za 12 minuta u igri nije pogodio šut iz igre. Do dva poena stigao je sa slobodnih bacanja.

Rondo, Alen i Garnet postigli su po 15 poena za Boston, a Pirs 13.