Široki pobjedom nad Bratuncem pobjegao Borcu na "plus" dva

Autor Haris Krhalić

Ekipa Širokog je u 23. kolu Prvenstva BiH ubjedljivo savladala Bratunac rezultatom 100:67.

Široki Bratunac  100:67 Prvenstvo BiH Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Košarkaši Širokog su u okviru 23. kola Prvenstva BiH za košarkaše, u Sportskoj dvorani Pecara, savladali ekipu Bratunca rezultatom ?:?. Domaća ekipa se ovom pobjedom približila vodećoj Slobodi na samo jedan bod zaostatka te pobjegla Borcu na +2.

HKK Široki – KK Bratunac 100:67 (34:18, 15:22, 25:19, 26:8)

Prva četvrtina donijela je seriju Širokog od 8:0 kojim se „odlijepio“ od gostiju da bi do kraja ove dionice domaća ekipa nastavila sa povećavanjem prednosti. Na kraju je bilo 34:18, a odličnu prvu četvrtinu odigrao je Luka Božić koji je ubacio 12 poena.

Drugu četvrtinu Široki otvara trojkom Ivana Kučana, ali Bratunac uzvraća serijom 15:0 i prilazi na minus četiri. Na kraju su Širokobriježani uspjeli da sačuvaju prednost i na odmor odu sa plus devet. Rezultat je nakon prvog poluvremena glasio 49:40.

Treća dionica igrala se ujednačeno sve do tri minute prije kraja kada Široki pravi seriju od 6:0 što je primoralo Ognjena Radića, trenera gostiju, na tajm-aut. Bratunac je do nije uspio da se odupre napadima domaće ekipe koja je nakon treće četvrtine imam +15.

Širokobriježani su u posljednju četvrtinu ušli silovito te napravili seriju od 15:0 čime su riješili sve dileme o pobjedniku u ovom meču. Bratunac je prve poene u posljednoj dionici igre postigao nakon punih šest minut igre, te su ukupno postigli osam poena.

U pobjednočkom timu najefikasniji je bio Luka Božić sa 22 poena. Čolak, Kučan i Karuters ubacili su po 12 dok je Josip Bilinovac postigao 11 poena. U ekipi Bratunca, Bagradze je postigao 17, Šarenac i Drašković po 16 te Vilotijević 15 poena.

Ekipu Širokog sada očekuje plej-of Druge ABA lige gdje će igrati protiv Sparsa. S druge strane Bratunac u idućemo kolu Prvenstva BiH igra protiv sarajevske Bosne.