Šok završnica u ABA - dva šuta uz zvuk sirene riješila meč: Prvo pogodak sa pola, a onda je Kobs utišao Železnik (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Džastin Kobs je istupio kad je bilo najteže i donio je pobjedu ekipi Budućnosti protiv FMP-a.

FMP Budućnost 77:79 ABA liga Izvor: MN PRESS

Kakav smo meč gledali u Železniku! U jednom od odloženih mečeva ranijih kola ABA lige sastali su se domaći FMP i Budućnost i sve je riješio jedan šut Džastina Kobsa uz zvuk sirene.

Djelovalo je nekoliko minuta prije kraja da će Budućnost rutinski dobiti ovaj meč, ali nakon odličnog finiša meča imao je šansu makar za produžetak FMP.

FMP - BUDUĆNOST 77:79 (14:19, 20:24, 23:19, 20:17)

Prvo je Edin Atić bio izblokiran pri rezultatu 77:74 za Budućnost, a onda je na šutu za tri faulirao Brajsa Džonsa. Kada je američki bek pogodio sva tri bacanja, Aleksandar Džikić je tražio tajmaut. Nacrtao je akciju, koja je upalila.

Loptu je uzeo Džastin Kobs, preuzeo je sve na sebe i na kraju ostao u duelu sa krilnim centrom FMP-a Danilom Tasićem. Šutnuo je sa poludistance uz zvuk sirene i dok je vrijeme za meč isticalo lopta je ušla u koš i Budućnost je upisala pobjedu! Pogledajte taj šut:

Nije ovo bio jedini šut uz zvuk sirene koji su pogodili košarkaši Budućnosti. Edin Atić je uz zvuk sirene na kraju prvog poluvremena pogodio trojku sa pola terena. Evo i tog pogotka:

U pobjedničkom timu samo su Kobs sa 14 i Sili sa 10 poena bili dvocifreni, dok je u sastavu Nenada Stefanovića Brajs Džons imao 22 poena, a Šaranović i Pavićević po 11.