Evroliga potvrdila da Zvezda opet igra elitu: Poznato 16 učesnika, Partizan još čeka...

Crvena zvezda će kao šampion ABA lige igrati Evroligu.

Crvena zvezda je osvojila ABA ligu tako što je u "majstorici" savladala Partizan 80:77, čime je automatski stekla pravo da se takmiči u Evroligi.

S obzirom na stalne promjene u ovom takmičenju, nikada nije zgoreg to čuti i zvanično - tako da je Evroliga na svom oficijelnom sajtu potvrdila da je Crvena zvezda učesnik elite i treću godinu zaredom. Tako su postali 16. tim u takmičenju, dok su još dva mjesta neizvjesna...

"U odlučujućoj utakmici finala ABA lige Crvena zvezda je pobijedila Partizan 80:77 i tako osvojila šampionski naslov i istovremeno stekla 'ulaznicu' za Evroligu 2022/23", navodi se u saopštenju na sajtu Evrolige.

Osim Zvezde, koja ima jednogodišnju pozivnicu na osnovu plasmana u ABA ligi, naredne sezone u Evroligi sigurni su i: Barselona, Baskonija, Real Madrid, Olimpijakos, Panatinaikos, Efes, Fenerbahče, Žalgiris, Makabi, Bajern, Armani, Alba, Monako i Virtus.

I dalje je pitanje da li će CSKA Moskva, kao vlasnik "A" licence, igrati zbog ratnog sukoba u Ukrajini.

U Partizanu se nadaju da bi Evroliga upravo njima mogla da dodijeli specijalnu pozivnicu, kako je bilo riječi prethodnih mjeseci, dok se pored njih spominjala i Valensija. Male šanse da se sa njima za dodatnu pozivnicu bori ima i Bursaspor, finalista Evrokupa za prethodnu sezonu.