Njemačka je ovo čekala od Beograda 2005! Nekad Dirk Novicki, sad je Denis Šruder donio medalju!

Veliki uspjeh njemačke košarke - reprezentacija je treća u Evropi.

njemačka treća na eurobasketu Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Njemačke pobijedila je Poljsku u utakmici za treće mjesto Evropskog prvenstva, pobjedom 82:69.

Na taj način, domaćin završnice Eurobasketa osvojio je prvu medalju na tom turniru još od 2005, kada je Dirk Novicki vodio nacionalni tim svoje zemlje do finala protiv Grčke. Ovog puta odličje je bronzano, ali će sigurno podjednako obradovati navijače, koji su prethodne dvije nedjelje mogli da uživaju u igri svog tima, na čelu sa liderom Denisom Šruderom.

Novi-stari igrač Los Anđeles Lejkersa ubacio je čak 26 poena i donio odličje nekadašnjem šampionu Evrope. Njegov najefikasniji saigarč bio je igrač Armanija Johanes Vojtman sa 14 poena, kojima je dodao devet skokova i šest asistencija, za najbolji indeks korisnosti u timu - 29.

U istorijskom uspjehu učestvovali su i dugogodišnji NBA as Danijel Tajs (9), koji od ovog ljeta igra za Indijanu, a isti broj poena dao je i Andreas Obst, kombo-bek Bajerna.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!