Mega pala na 0-4, izgubila u drami: 100 poena za pobjedu Zagrepčana na Novom Beogradu (VIDEO)

Još jedan poraz mladog beogradskog tima.

Cibona u gostima pobijedila Megu Izvor: MN PRESS

Košarkaši Mege doživjeli su i četvrti poraz u isto toliko kola, jer ih je u Beogradu pobijedila Cibona, poslije produžetka - 100:93.

U nedjeljnom "matine" terminu, Zagrepčani su ostvarili skor 2-2 predvođeni Filipom Bundovićem (28 poena), krilnim centrom koji se ovog ljeta vratio u klub. Iako je Mega uspjela da se oporavi od jako loše prve četvrtine (17:30 u 8. minutu). a u završnici i da povede košem Malkolma Kazalona za 85:82, hrvatski tim je ipak "skinuo" drugi skalp ove sezone, nakon što je već savladao Mornar.

U ekipi Mege se istakao mladi Andrija Grbović sa 17 poena i devet skokova, a ispratio ga je Nikola Đurišić sa 15 poena i pet asistencija. Po 14 poena dodali su Malkolm Kazalon i Ahmad Rori, dok je Dragan Milosavljević upisao 11 poena. Kod Cibone najbolji Filip Bundović sa 28 poena, ispratili su ga Ivan Majcunić sa 15 i Lovro Mazalin sa 14 poena.

Mega za sobom ima poraze od FMP-a, Igokee i Zadra, a raspored joj u narednom kolu donosi meč protiv Partizana na gostujućem terenu, na kojem će samo u slučaju senzacije izbjeći start sezone sa skorom 0-5. Sa druge strane, Cibona će kod kuće igrati protiv Borca za treću pobjedu u nizu.