NBA: Manu vratio "mamuze" u život

San Antonio je smanjio u seriji protiv Lejkersa zahvaljujući sjajnom Argentincu, ali i Timu Dankanu - 103:84.

NBA: Manu vratio "mamuze" u život Izvor: MONDO

Aktuelni šampion NBA lige vratio se u životi pobedom u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije na svom parketu protiv Lejkersa - 103:84 (21:24, 28:15, 20:18, 34:27). San Antonio je ostao neosvojiva tvrđava u plej-ofu.

Najzaslužniji što su "mamuze" smanjile prednost u seriji ekipe iz "grada anđela" na 1:2 bio je Manu Đinobili. Sjajni Argentinac je za 31 minut proveden u igri postigao 30 poena (22 u prvom poluvremenu), uz pet pogođenih trojki iz sedam pokušaja. Meč je, naravno, počeo sa klupe.

"Osećao sam se dobro i zato mi je sve bilo lakše", izjavio je Đinobili posle sjajne role.

Uz rame mu je bio Tim Dankan, postigao je 22 poena, ali je uknjižio i 21 skok (18 u odbrani), dok je Toni Parker meč završio sa 20 poena. Obojica su imala i po pet asistencija.

Uobičajeno dobar košgeterski učinak imao je Kobi Brajant, ali njegovih 30 poena nije bilo dovoljno čak ni za častan poraz.

"Protivnik je igrao solidnu odbranu, ali mi smo promašili mnogo lakih šuteva. Đinobili je imao spektakularno prvo poluvreme", rekao je Brajant posle utakmice.

Solidnu partiju pružio je i Vladimir Radmanović, koji je za 27 minuta zabeležio po devet poena i skokova, uz dve asistencije.

Trener San Antonija, Greg Popović, imao je mnogo reči hvale za junaka trijumfa, Manua Đinobilija.

"Mnogo toga može da ponese na svojim plećima", podvukao je Popović.

Četvrti meč serije na programu je u noći između utorka i srede, takođe u San Antoniju. Igra do četiri pobede.