Blamaža evropskog drim-tima! Pregažen je u derbiju - dao 11 POENA za poluvrijeme

Super-tim Evrolige razbijen u meču protiv najvećeg rivala.

Panatinaikos za poluvrijeme dao 11 poena Olimpijakosu Izvor: MN PRESS

Ambiciozni Panatinaikos pregažen je u derbiju u Grčkoj za samo 20 minuta! U utakmici Superkupa protiv Olimpijakosa, tim Ergina Atamana postigao je samo 11 poena do poluvremena. Tim iz Pireja je ostvario čudesnu seriju poena, čak 27-0!

Podsjetimo, PAO je ovog ljeta "oteo" Olimpijakosu lidera i klupsku legendu Kostasa Slukasa, a uz njega i trenera Atamana došli su i asovi Partizana Matijasa Lesor i Janis Papapetru, bek Crvene zvezde Meridianbet Luka Vildoza, krilni centar Toronto Reptorsa Huančo Ernangomez, nekadašnji šuter Sakramento Kingsa Kajl Gej, iz Turk Telekoma došao je Džerijan Grant... I ko je mogao da pretpostavi da će sve ovako početi?

Poslije prve četvrtine, Olimpijakos je vodio 16:4, a poslije druge ogromnih 37:11! PAO se koliko-toliko stabilizovao u trećoj četvrtini, ali ni na trenutak nije uspio da bar upristoji poraz, pa je i u posljednjim minutima Olimpijakos vodio ogromnih 70:48.

Zanimljivo je to da će Panatinaikos i Olimpijakos u petak, 6. oktobra, igrati još jedan međusobni meč, najveći derbi prvog kola Evrolige. Utakmica će biti odigrana u dvorani OAKA, pred navijačima Panatinaikosa, čiji kontroverzni vlasnik Dimitris Janakopulos sigurno nije uložio milione da bi se njegov tim makar i u septembru ovako brukao. A poznato je da je njegovo strpljenje izuzetno kratko.