Micić pokazao šta zna kada dobije minutažu: Vasa dvocifren, Darko u problemu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Vasilije Micić i Darko Rajaković doživjeli poraze u NBA ligi.

Vasilije Micić i Darko Rajaković upisali poraze u NBA ligi Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Vasilije Micić i Darko Rajaković doživjeli su poraze sa svojim timovima, dok Aleksej Pokuševski nije bio u sastavu. Loše veče iz ugla rezultata za srpske košarkaše u NBA ligi u noći između petka i subote, ali je Vasa pokazao još jednom da nije slučajno u društvu najboljih.

Srpski plejmejker na pravi način koristi svaki minut koji dobije. U porazu Šarlota od Filadelfije (121:114) na parketu je proveo 28 minuta i za to vrijeme ubacio 13 poena, uz 7 asistencija. Pokazuje da se sve bolje snalazi u Hornetsima i da mu i te kako prija kada ima važnu ulogu u timu. Najefikasniji u poraženom timu bio je Majls Bridžis (27, 11sk), Davis Bertans dao je 14 (4/10 za tri), dok su se kod pobjednika istakli Tajris Maksi (33, 6sk, 5as) i Tobijas Heris (31, 12sk, 4as). U redovima Siksersa još nema povrijeđenog Džoela Embida.

Poslije tri pobjede u nizu i obećane večere tim Darka Rajakovića doživio je drugi poraz u nizu i ugrozio sebi šanse za plasman u plej-in turnir na Istoku. Golden Stejt je slavio protiv Torinta (120:105). Stef Kari je bio fantastičan (25, 6sk, 6as), Džonatan Kuminga ga je pratio (24, 6sk). U timu Reptorsa najbolji su bili Ar Džej Beret (23) i Keli Olinik (16, 10sk).