Trinkijeri prvi do 4 pobjede u Evroligi! Njegov tim čeka Crvenu zvezdu u velikoj formi

Žalgiris savladao i Makabi, pa sa skorom 4-1 dočekuje meč protiv Crvene zvezde

Žalgiris stigao do četvrte pobjede u Evrolig Izvor: MN PRESS

Žalgiris je dominantno pobijedio Makabi 78:63, uz potpunu kontrolu utakmice od početka do kraja. Tim Andree Trinkijerija tako je ostvario četvrtu pobjedu uz pet kola, uz jedini poraz na gostovanju Olimpijakosu, nakon kojeg se italijanski trener oštro žalio na suđenje.

Žalgiris je u prvoj četvrtini protiv Makabija praktično riješio stvar, jer je opveo 26:7 i bila je to razlika koju tim iz Tel Aviva, odnosno Beograda, nije mogao da stigne. Najefiklasniji u Trinkijerijevom timu bili su iskusni Edgaras Ulanovas sa 14 poena i Dovidas Gedraitis sa 13, a značajan doprinos imao je i veteran-centar Brajant Danston, sa osam poena i četiri skoka.

Srpski internacionalac Alen Smailagić igrao je 10 i po minuta i ubacio pet poena, uz četiri skoka.

Sa druge strane, Makabi je predvodio novi lider ekipe, Sejben Li, sa 17 poena, ali to nije bilo dovoljno da "Ponos Izraela" bude konkurentan i da izbjegne treći poraz, pa sada ima skor 2-3.

Makabi će sljedeće nedjelje gostovati Fenerbahčeu u utorak, pa će dočekati Real u "Pioniru" u četvrtak, a Žalgiris će u srijedu 30. oktobra dočekati Crvenu zvezdu u Kaunasu, dok će dva dana kasnije igrati protiv Monaka, takođe kod kuće.