EL: Partizan u Istanbulu overio Top 16

Partizan je nadigrao ekipu Fenerbahče Ulker sa 91:86 (18:27, 27:12, 22:26, 24:21) i obezbedio plasman u Top 16 fazu Evrolige.

EL: Partizan u Istanbulu overio Top 16  Izvor: MONDO

Partizan je plasman u Top 16 izborio sa šest pobeda i osam poraza i u drugu fazu će ući sa petog mesta tabele.

Rimska Lotomatika je u poslednjem kolu po grupama izgubila na svom terenu od francuskog Roana 67:74 i sada crno-beli, Fenerbahče i Roma imaju šest pobeda i osam poraza, ali je turska ekipa najbolja u krugu, jer ima pobedu nad beogradskim timom i dve pobede nad Rimljanima.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Nikola Peković sa 20 poena i deset skokova, Milenko Tepić je upisao 17 pogodaka, Dušan Kecman 14, a Milt Palasio 10 poena uz devet asistencija.

Kod ekipe Fenerbahče Ulker istakli su se Vili Solomon sa 22 poena i šest asistencija i Omer Onan sa 15 koševa.

Domaći tim je bolje počeo duel i posle prvih 10 minuta imao je prednost od devet razlike - 27:18. Crno-beli, koji su u meču sa turskim timom igrali bez presije, uspeli su u nastavku da preuzmu inicijativu i serijom 16:2 stignu do preokreta (34:29).

Maestralni Nikola Peković predvodio je beogradski tim, koji je na isteku 20 minuta imao "plus devet", ali su domaćini uz poslednji zvuk sirene pre odlaska na veliki odmor trojkom Damira Kana smanjili rezultat na šest razlike - 39:45.

Izabranici trenera Boše Tanjevića, koji su imali više motiva, budući da su u duelu sa Partizanom direktno odlučivali o četvrtom mestu grupe C, u drugom poluvremenu dodali su gas. Omer Onan predvodio je domaćine i u poslednji kvartal uveo ih gotovo poravnate sa rivalom - 65:67.

Ipak, rasterećeni crno-beli opet su uspeli rezultatski da se odlepe (79:67). Tepić i Kecman diktirali su tempo, dok je Peković uspešno odradjivao posao pod košem. Fenerbahče je uspeo do kraja da smanji prednost , ali ne i ozbiljnije da ugrozi crno-bele.

Žreb za Top 16 fazu Evrolige biće održan 4. februara u Madridu od 13 časova, a Partizan će biti u četvrtom "šeširu".

U prvom "šeširu" su CSKA, Lijetuvos Ritas, Panatinaikos i Makabi, u drugom Montepaski, Real, Unikaha, i Barselona, u trećem Taukeramika, Žalgiris, Efes Pilsen i Fenerbahče, a u četvrtom Partizan, Aris, Olimpijakos i Lotomatika.