EL: Pivo je jače od soka

Efes pobijedio Cedevitu u Zagrebu. Himki deklasirao desetkovani Kantu.

EL: Pivo je jače od soka  Izvor: MONDO

U duelu timova koji za sponzore imaju napitke, uspješnije je bilo ono koje sadrži u sebi alkohol!

Turski Efes je savladao Cedevitu u Zagrebu 81:73 (24:21, 11:23, 20:15, 18:22), čime je značajno umanjio šanse abaligaša da se nađe u TOP16 fazi Evrolige.

Novi-stari trener Cedevite Aco Petrović nije imao mnogo vremena za upoznavanje sa ekipom. Rekao je da je imao mnoge razgovore sa igračima, ali ekipa nije imala dovoljno energije za trijumf.

Cedevita je odlično otvorila meč, ali je Efes preuzeo kontrolu pred odlazak na odmor, kada je i stekao prednost od devet poena (44:35).

Početkom treće dionice gosti su imali i +15 (50:35), ali se Cedevita vratila, najviše zahvaljujući sjajnom Bejsiju Rajtu. Zagrepčani su prišli na -2 (55:57), da bi usledila nova serija turskog tima od 10:2.

U toj seriji Efes je imao i malo sreće, pogotovo prilikom napada Kerema Gonluma, koji je pod faulom, izbacio loptu koja se od vrha table vratila u koš! Potom je pogodio i dodatno bacanje za vođstvo 67:57.

Vratila se Cedevita potom još jednom, ali se Džordan Farmar, uz pomoć Samiha Erdena pobrinuo da bodovi odu u Istanbul.

Makabi se prilično namučio protiv Šalona. Gosti su na poluvremenu vodili 43:38, a na pet minuta prije kraja bilo je 64:64. Ipak, izraelski tim je serijom od 13:3 otklonio sve dileme. Na kraju, 78:73.

Bez ikakvih problema Himki je zabilježio peti trijumf u Evroligi i krči sebi put ka TOP16 fazi.

Pred ruskom ekipom danas je oružje položio Kantu, koji se držao tek prvih 10 minuta kada je imao minimalno vođstvo. Od druge četvrtine krenuo je brodolom po goste, koji su igrali sa samo desetoricom igrača!

Na kraju ubjedljivih 77:53 (23:24, 21:7, 18:12, 15:10). Hrvat Zoran Planinić je sa 14 poena i šest asistencija bio najzapaženiji igrač utakmice.

REZULTATI 8. KOLA:

GRUPA A

Himki - Kantu 77:53

Panatinaikos - Olimpija 80:72

u petak:

Real Madrid - Fenerbahče

TABELA: Real 5-2, Himki 5-3, Panatinaikos 5-3, Fenerbahče 4-3, Olimpija 2-6, Kantu 2-6.

GRUPA B

Makabi - Šalon 78:73

Alba - Prokom 67:64

u petak:

Montepaski - Unikaha

TABELA: Unikaha 6-1, Makabi 6-2, Montepaski 4-3, Alba 4-4, Šalon 2-6, Prokom 1-7.

GRUPA C

Cedevita - Efes 73:81
/Rajt 24p,5sk, Želabal 18p - Farmar 21p,4as, Vujačić17p, Savanović 8p,4sk/

Kaha Laboral - Armani 64:62
/San Emeterio 17p, Bjelica 2p, 9sk - Lengford 16p, 4as, Kuk 14p, Burusis 11p, 10sk/

u petak:

Žalgiris - Olimpijakos

TABELA: Žalgiris 6-1, Olimpijakos 5-2, Efes 5-3, Armani 3-5, Cedevita 2-6, Kaha Laboral 2-6.

GRUPA D

Partizan mt:s - Lijetuvos Ritas 75:74

Bamberg - CSKA 89:97
/Džejkobsen 18p - Krstić 18p (9-9 za dva), 4sk, Teodosić 19p, 9 as, Kristmas 21p/

u petak:

Bešiktaš - Barselona

TABELA: CSKA 7-1, Barselona 7-0, Bešiktaš 4-3, Bamberg 2-6, Partizan 2-6, Lijetuvos 1-7.

(MONDO - foto: Himki)