Angola bolja od Srbije

Mlada košarkaši Srbije pretrpeli su drugi poraz na međunarodnom kupu "Borislav Stanković" koji se održava u kineskom gradu Huangžou.

Angola bolja od Srbije Izvor: MONDO

Ekipu trenera Slobodana Klipe je u nedelju, poslednjem kolu, nadigrala Angola rezultatom 68:60.

Mlada selekcija Srbije dobro je započela poslednji duel i prvu četvrtinu dobila rezultatom 15:11. Ipak, u nastavku Angola je pojačala igru i preuzela inicijativu.

Srpski tim, predvođen Milanom Mačvanom, pokušavao je da parira rivalu, ali su košarkaši Angole u potpunosti kontrolisali igru i rezultat.

U trećem delu igre afrički rival uspeo je da stigne i do 20 poena prednosti i kada se činilo da će odneti uverljivu i laku pobedu, Klipini puleni vratitili su se u igru.

Furioznim napadima i veoma dobrom odbranom u poslednjem kvartalu mladi košarkaši Srbije istopili su razliku na "minus šest", ali nisu imali dovoljno snage da naprave preokret.

Srbija je tako ostvarila jednu pobedu na turniri protiv B tima Rusije u subotu (99:85), dok je upisala dva poraza - od Kine u prvom kolu (72:96), odnosno od Angole.