ABA: Partizan doveo u pitanje Fajnal-for

Košarkaši Partizana mt:s poraženi u Pioniru od Olimpije 71:73 čime su prvi put od osnivanja regionalne lige doveli u pitanje plasman na fajnal-for.

ABA: Partizan doveo u pitanje Fajnal-for  Izvor: MONDO

Loša izdanja crno-bijelih sa gostujućih terena stigla su i u Pionir. Drugi put za dvije nedelje Partizan je u Beogradu doživio poraz.

Prvo kao gost od Crvene zvezde, a potom i od ljubljanske Olimpije.

Neizvjesna utakmica, sa nekoliko preokreta u vođstvu, riješena je košem Dina Muriča sekundu i sedam desetinki prije kraja!

Krilni košarkaš gostiju uhvatio je loptu pod košem Partizana poslije šuta Finca Temua Ranika sa skoro devet metara i, lijevom rukom iz okreta, poentirao preko Davisa Bertansa.

Bertans je u sljedećem napadu mogao da od tragičara postane junak, ali je njegov šut za tri poena bio neprecizan.

Ovom pobjedom Olimpija je četiri kola prije kraja ponovo dobila nadu da bi mogla do plasmana na završni turnir.

Video pogledajte OVDJE.

Partizanu ide na ruku poraz Cedevite, koja je nešto ranije ove subote izgubila od Solnoka u gostima, ali će sada sa mnogo više pažnje pratiti gostovanje Budućnosti u Zadru i Radničkog u Širokom.

Podgoričani i Kragujevčani imaju po 13 pobjeda i osam poraza, koliko je do ovog kola imao i Partizan. Cedevita ima učinak 12-10, kao i Olimpija.

U preostala četiri kola Partizan će igrati protiv Cedevite i MZT Skoplja u gostima, a protiv Igokee i Solnoka u Pioniru. Prvo slijedi gostovanje u Zagrebu.

Tužno veče u subotu za navijače Partizane počelo je, ipak, dobrom igrom njihovog tima.

Crno-bijeli su meč otvorili serijom 10:2, ali su onda počeli da posustaju i dozvolili rivalu da povede 23:21, a u finišu prvog poluvremena i sa 10 poena razlike (u dva navrata). Do odlaska na veliki odmor prednost Olimpije je smanjena na 37:42 i činilo se da će Partizan uspjeti da preokrene.

Po povratku na parket ekipa Duška Vujoševića pojačala je odbranu i predvođena raspoloženim Žofrijem Lovernjom ponovo uhvatila priključak – 46:46. Uslijedio je i bijeg na plus osam, ali su Finci Raniko Temu i Salin Sasu uspjeli da održe Olimpiju u igri.

U posljednjoj četvrtini čak pet minuta se čekalo na koš Partizana! Ekipa koja ima najveće ambicije tako nešto ne može da dozvoli sebi na domaćem terenu, što su gosti znali da kazne.

Iskoristili su nervozu i nesigurnost domaćih košarkaša i koncentrisanijom igrom došli do pobjede.

Partizan je meč završio sa čak 17 izgubljenih lopti, što je jedan od ključnih faktora poraza. Olimpija ih je imala daleko manje – devet.

Iako najefikasniji igrač utakmice sa 17 poena, Žofri Lovernj je prednjačio i u greškama. Četiri puta je izgubio loptu…

Dvocifren broj poena u domaćem timu imao je samo još Vladimir Lučić – 11.

Goste su predvodili Salin sa 13, Raniko sa 12 i trio Jaka Blažič, Murič, Alen Omič sa po 10 poena.

Široki - Radnički 20.30

TABELA: Igokea 17-5, Crvena zvezda Telekom 15-6, Budućnost 13-8, Radnički 13-8, Partizan mt:s 13-9, Cedevita 12-10, Olimpija 12-10, MZT Skoplje 11-11, Krka 9-12, Cibona 8-14, Široki 7-14, Zadar 7-14, Split 7-15, Solnok 7-15.

(MONDO, foto: MN Press)