EL: Krstić "zakucao" Albu

CSKA u Moskvi pobijedio Albu u utakmici devetog kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige.

EL: Krstić "zakucao" Albu Izvor: MONDO

Moskovljanima je bilo potrebno svega nekoliko minuta furiozne igre pred kraj prve i na početku druge četvrtini da riješe pitanje pobjednika protiv berlinske Albe.

CSKA je pobijedio 80:65 (20:16, 24:17, 19:21, 17:11).

Gosti iz Njemačke jači otpor pružili su na početku utakmice, a posljednje vođstvo imali su pred kraj prve dionice - 15:13. Od tog trenutka Rusi, predvođeni srpskim triom Nenadom Krstićem, Vladimirom Micovim i Milošem Teodosićem, počeli su da zasipaju koš Albe iz svih pozicija, što se odrazilo i na rezultat.

CSKA se serijom 22:3 "odlijepio" i praktično uveo meč u mirnu završnicu.

Krstić je bio prvi igrač meča sa 20 poena, četiri skoka i isto toliko asistencija. Micov je postigao deset poena, a Teodosić jedan manje, a imao je tri uspješna dodavanja saigračima za koš. Etore Mesina nije uvodio Zorana Ercega.

Za Albu je debitovao Ali Traore. Nesuđeno pojačanje Crvene zvezde pružilo je sasvim solidu partiju, sa sedam poena i šest skokova za manje od 18 minuta na parketu.

Moskovljani su se ovom pobjedom znatno približili plasmanu u drugu fazu takmičenja, pošto su sada trećeplasirani u grupi, sa šest pobjeda i tri poraza.

Kakvo izdanje Žalgirisa u Španiji!

Litvanci su uspjeli da pobijede Unikahu i to ubjedljivo - 83:67 (16:19, 22:12, 21:25, 24:11). Žalgiris je odlično odigrao drugu i posljednju dionicu, obje je dobio sa dvocifrenom razlikom i bukvalnom u tim periodima riješio meč.

Kosta Perović igrao je sedam minuta sa domaći sastav, ali nije uspio da se upiše u strijelce. Goste je predvodio Kuzminskas sa 15 poena i osam skokova. Najbolji u Unikahi bio je Krunoslav Simon sa 13 poena, dok je Luka Zorić zabilježio 12.

Panatinaikos nije dozvolio iznenađenje u Atini. "Zeleni" su u posljednjoj četvrtini slomili otpor Efesa i pobijedili 75:62 (19:21, 19:17, 18:13, 19:11).

Za domaći tim Ukić i Dijamantidis postigli su po 13 poena, a u turskom sastavu odličan je bio Duško Savanović sa 21 poenom. Reprezentativac Srbije imao je i pet skokova.

Višestruki prvak Evrope izjednačio se opet na trećem mjestu sa CSKA i skorom 6-3.

/Kerol 11, (0/3 za tri) - Gavel 15 (5as)/

TABELA: Real 8-1, Efes 7-1, CSKA 6-3, Panatinaikos 6-3, Žalgiris 4-5, Unikaha 4-5, Alba 1-8, Bamberg 0-9.

/Navaro 19 (5/10 za tri, 4 as) - Dejvis 18 (9sk)/

TABELA: Barselona 8-1, Montepaski 7-2, Olimpijakos 6-3, Hinki 5-4, Makabi 4-5, Kaha Laboral 4-5, Fenerbahče 2-7, Bešiktaš 0-9.