LIGA 12: Loša serija Borca

Borac je uknjižio četvrti uzastopni poraz. Ovog puta, Banjalučani su izgubili u Trebinju od Leotara 73:62 (16:12, 23:17, 21:19, 13:14) u 19. kolu.

LIGA 12: Loša serija Borca Izvor: MONDO

Uprkos 11. ovosezonskom porazu u prvenstvu Bosne i Hercegovine, crveno-plavi su ostali van zone ispadanja, sa sasvim realnim šansama da u preostala tri kola obezbijede opstanak u elitnom društvu.

Pitanje pobjednika u dvorani "Miloš Mrdić", riješeno je u prvih pet minuta druge četvrtine. Naime, od rezultata 16:12 na kraju prve dionice trebinjski tim stigao je do 15 razlike (31:16), koje Borac do kraja nije uspio da stigne.

Tim Drage Karalića priprijetio je u trećoj četvrtini smanjivši minus na samo šest poena (46:40), ali je Leotar uspio da se odbrani i zabilježi devetu pobjedu ove sezone.

Banjalučane su predvodili Nebojša Pavlović sa 15 poena i Srđan Lončar sa pet koševa manje.

Najefikasniji kod Leotara bio je Đorđije Ninković sa 22 pogotka i 10 skokova, a solidnu partiju pružio je i Dejan Šakotić sa 15 poena.

U narednom kolu, Borac dočekuje Vogošću, potom ide u goste Posušju, dok u posljednjem kolu banjalučki košarkaši u "Boriku" igraju protiv Kaknja.

LEOTAR: Kovačević 13, Rikalo 9, Aleksić, Milanović, Sudžum 2, Gurović, M. Ninković, Marković 12, Đ. Ninković 22, Šakotić 15.

BORAC: Vukotić 3, Mičić, Ivić 8, Đuranović 8, Radujko, Blaz 2, Blanuša 9, Putnik, Pavlović 15, Lončar 10, Matić 7, Ivetić.

TABELA:
Mladost 16-3, Čapljina 16-3, Bosna 15-4, Radnik 10-6, Varda 10-9, Leotar 9-10, Zrinjski 8-11, Borac 8-11, Posušje 8-11, Kakanj 7-12, Vogošća 7-12, Servicijum 6-13.