LIGA 12: Leotar se "smrznuo" u Sarajevu

Sarajevska Bosna deklasirala trebinjski tim rezultatom 82:51 u okviru 20. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

LIGA 12: Leotar se "smrznuo" u Sarajevu Izvor: MONDO

Popularni "studenti" su do vrha napunili koš Leotara u nedjeljnoj utakmici poslije koje su se učvrstili na drugoj poziciji sa skorom od 14 pobjeda i šest poraza. Mladost i Čapljina imaju po trijumf više na liderskoj poziciji.

Poslije veoma tvrde i neefikasne prve četvrtine u kojoj su Trebinjci odolijevali domaćinu (10:8), ključnu prednost Sarajlije su ostvarile u drugom kvartalu, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Bosne od +14.

U nastavku je prednost konstantno rasla do vrtoglavih 31 razlike koliko je bilo na kraju.

Sarajlije je do 14. ovosezonskog trijumfa nosili Eldin Čamdžić sa 17 poena, po 15 su postigli Sindis Demić i Ramo Rizvić, dok je pogodak manje upisao nermin Buza.

Kod Trebinjaca, koji su uknjižili 11. poraz ove sezone, samo dvojica igrača ostvarila su dvocifren košgeterski učinak - Marko Rikalo sa 13 uz osam skokova i Vladimir Aleksić sa 10 koševa.

U posljednjem meču ovog kola, Zrinjski je u Mostaru bio bolji od Posušja 89:76, a do važne pobjede u trci za opstankom nosio ga je Boris Lalović sa 20 poena i 11 skokova. Najefikasniji kod "plemića" bio je Almir Hasandić sa 23 pogotka.

U gostujućem taboru prednjačio je fantastični Ivan Baković sa 36 pogodaka i osam skokova.

REZULTATI 20. KOLA:

SARAJEVO: Bosna - Leotar 82:51 (10:8, 25:13, 25:13, 22:17)

MOSTAR: Zrinjski - Posušje 89:76 (16:28, 22:13, 26:15, 25:20)

U subotu:

BANJALUKA: Borac - Vogošća 81:68 (24:15, 15:15, 24:26, 18:12)

BIJELJINA: Radnik - Kakanj 67:79 (17:14, 17:27, 17:21, 16:17)

GRADIŠKA: Servicijum - Mladost 45:98 (11:31, 13:23, 10:27, 11:17)

ČAPLJINA: Čapljina - Varda 74:67 (21:14, 14:18, 22:15, 17:20)

TABELA: Mladost 15-5, Čapljina 15-5, Bosna 14-6, Radnik 10-10, Varda 10-10, Borac 9-11, Leotar 9-11, Zrinjski 9-11, Kakanj 8-12, Posušje 8-12, Vogošća 7-13, Servicijum 6-14.