NBA: Sparsi ne daju vrh

San Antonio u derbiju Zapadne konferencije bolji od Oklahome - 105:93. Juta stigla Lejkerse, Denver nastavio niz, debakl Njujorka.

NBA: Sparsi ne daju vrh  Izvor: MONDO

Oklahoma Siti Tander imali su priliku da se pobjedom u direktnom okršaju izjednače sa vodećim San Antonio Sparsima. Nisu uspjeli!

Tim Grega Popovića bio je spremniji za derbi, dok je Oklahoma dan ranije odigrala tešku utakmicu protiv Bostona i nije imala daha za svih 48 minuta.

Zapravo je samo u prvoj četvrtini izgledala kao pretendent na titulu, da bi San Antonio u drugoj dionici (35:18) napravio preokret i zadržao vođstvo do kraja.

"Grmljavina" je tri minuta prije kraja treće četvrtine prišla na 71:70, na šta je odgovorio Boris Dio dugom dvojkom i trojkom, a Manu Đinobili i Tim Dankan se postarali da na ulasku u posljednjih 12 minuta bude solidih 83:74.

Sparsi su imali šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom i ukupan šut iz igre 52 odsto, dok kod gostiju van trija Durent, Vestbruk, Ibaka niko nije imao zapaženu rolu.

"U prvoj četvrtini smo igrali loše u odbrani, bilo je to kao nastavak utakmice sa Portlandom", osvrnuo se Popović na meč u kojem su "mamuze" primile 136 poena.

"Poslije toga smo se branili bolje i individualno i timski, sa mnogo više ponosa. Odbrana uvijek pravi razliku. Ako je ne igraš, nisi niko i ništa u ovoj ligi", dodao je prekaljeni strateg, koji još petnaestak dana neće moći da računa na Tonija Parkera, najboljeg strelca i asistenta ekipe.

Denver Nagitsi nastavljaju sa sjajnim partijama. Ubedljivom pobedom u Finiksu (108:93) produžili su niz na devet utakmica, ali imaju tu nesreću da ni Memfis ne kiksira, tako da već dugo zauzimaju peto mjesto na tabeli Zapada.

Utakmicu karijere odigrao je grčki centar Kosta Kufos, uz standardnog organizatora igre Losona i sve boljeg rezervistu Korija Bruera.

Juta se vratila kući sa neuspešne turneje po Istoku i dobila rivala po mjeri, Detroit Pistonse, koji su sada u seriji od šest poraza. "Džezeri" su se vratili na osmo mjesto, koje su na kratko preuzeli Lejkersi, pa u preostalih 18 mečeva ostaje da se vidi ko će od njih "izvisiti" u trci za plej-of.

Naravno, Hjuston na sedmoj poziciji ima samo pobjedu više i uopšte nije bezbjedan, kao što ni Dalas nije bez šansi da u finišu sezone napravi proboj ka vrhu.

Golden Stejt Voriorsi imaju svoje mane, ali uprkos povremenim ubjedljivim porazima, uspjevaju da dobiju dovoljno utakmica za bezbrižan plasman na tabeli.

"Ratnici" su godinama poznati po igri na veliki broj poena, ali ove sezone se to malo promijenilo. Tako je Njujork, čak i sa oporavljenim Karmelom Entonijem, uspio da im da samo 62 poena!

Nekadašnji krilni centar Niksa Dejvid Li predvodio je Golden Stejt, ostvarivši bezmalo "tripl-dabl" učinak. Bekovski par Kari - Tompson kombinovano su ubacili 49 poena, od čega 10 trojki.

TABELE

ISTOK: Majami 47-14, Njujork 38-23, Indijana 39-24, Bruklin 37-27, Čikago 35-28, Boston 34-28, Atlanta 34-28, Milvoki 32-29,
Toronto 25-39, Filadelfija 24-39, Detroit 23-43, Klivlend 21-42, Vašington 20-41, Orlando 18-46, Šarlot 13-50.

ZAPAD: San Antonio 49-15, Oklahoma Siti 47-17, LA Klipers 45-20, Memfis 42-19, Denver 43-22, Golden Stejt 36-29, Hjuston 34-30, Juta 33-31, LA Lejkers 33-31, Dalas 29-33, Portland 29-33, Minesota 21-39, Finiks 22-42, Nju Orleans 22-42, Sakramento 22-43.

(MONDO, foto: Beta/AP)