ABA: Poraz Partizana u Novom Mestu

Šampion ABA lige i Srbije doživio prvi neuspjeh u novoj sezoni. Poražen je na gostovanju od Krke sa 52:60.

ABA: Poraz Partizana u Novom Mestu Izvor: MONDO

Partizan je doživio prvi poraz ove sezone. Crno-bijeli su poklekli na gostovanju Krki rezultatom 52:60 (12:16, 13:8, 11:18, 16:18).

Iako je Duško Vujošević izjavio prije utakmice da je meč u Novom Mestu pravi test za Partizan u novoj sezoni, poslije dvije pobjede u Pioniru, njegovi igrači nisu to izgleda shvatili ozbiljno.

Upozoravao je starteg crno-bijelih da se radi o odličnom timu koji sa klupe predvodi Aleksandar Džikić, koga Vujošević poznaje u dušu. Sve ono na šta je trener šampiona ABA lige i Srbije upozoravao pre puta u Sloveniju, Krka je demonstrirala u trećoj četvrtini. Do tada se Partizan dobro držao (na poluvremenu imao minimalnu prednost 25:24), uprkos tome što nije blistao u šutu iz igre (8/25 za dva, 1/6 za tri).

Prvak Slovenije je početkom trećeg kvartala načinio ključnu seriju 11:0, koja ih je odlijepila na 35:25, a nakon toga Partizan više nije uspio da ih stigne. Istina, crno-bijeli su poslije tog furioznog starta domaćina nakon dolaska sa odmora uzvratili sa 7:0, približili se na "minus tri (32:35), ali nisu mogli dalje od toga. Potvrda da je Krka ubjedljiva na domaćem parketu stigla je brzo nakon toga, pa su uoči posljednjeg perioda igre opet domaćini imali solidnih osam poena viška (42:36).

Osokoljena Krka je uspjela i da poveća prednost do 49:37, a Partizan je uprkos lošem šutu, i velikom broju izgubljenih lopti (ukupno 17) tražio način da se približi domaćinu. Partizan je uprkos lošem izdanju imao priliku da se vrati u igru, ali nije imao koncentracije i preciznosti za preokret.

Terens Kinsi je pet minuta prije kraja sa pet vezanih poena donekle povratio crno-bijele (45:53), nadovezao se Bogdan Bogdanović sa tri poena (48:53), ali je Malkom Armstid trojkom na drugoj strani odbio žestok napad gostiju - 48:56, nakon čega je Krka zadržala prednost do kraja meča.

Crno-bijeli su završili duel sa ukupnim šutom iz igre od 30 odsto (za dva 14/38, za tri 3/19, za jedan 15/22), dok na drugoj strani ni Krka nije briljirala. Domaćin je ostvario 39 odsto uspješnog šuta (za dva 18/40, za tri 6/22, za jedan 6/14), uz jedan skok više od crno-bijelih (ukupno 38).

Partizan, kao i Krka, ima sada skor 2-1.

KRKA: Lapornik 6 (7sk), Kastrati, Rojc 6, Buljan 7 (9sk), Murić 17 (8sk), Pavič 1, Armstid 13 (3 trojke, 5sk, 5as), Buker 2, Hukić, Bolčina, Ritlop, Klobučar 8 (3sk, 2ukr).

PARTIZAN: Aranitović, Lovernj 13 (6sk), Vesterman (5sk, 4as), Dalo, Milosavljević 5 (4sk), Bogdanović 12 (2ukr), Gagić 1, Musli 9 (12sk), Šalić, Andrić, Kinsi 12, Bezbradica.

(MONDO, Foto: MN Press)