NBA: Jarić na terenu proslavio rođendan

Srpski internacionalac u dresu Netsa napunio 35 godina. Igrao protiv Detroita 16 i po minuta, ubacio tri poena, uz dvije asistencije.

NBA: Jarić na terenu proslavio rođendan Izvor: MONDO

Marko Jarić (35, 201 cm) nastavio je u noći između subote i nedjelje borbu za svoje mjesto u timu Bruklina naredne sezone.

Iskusni plejmejker zaigrao je za tim Džejsona Kida u porazu od Detroita (88:99) i postigao tri poena. Netsi su rezultatski zaostajali za protivnikom od prve četvrtine, a blizu izjednačenja bili su sredinom treće.

Tada je plejmejker Kenvatijus Koldvel-Poup (20) nesportski faulirao Jarića, ali je bivši reprezentativac Srbije i Crne Gore pogodio samo jedno bacanje.

Najefikasniji igrač Bruklina bio je Andre Blač (15). Džo Džonson je ubacio devet, Kevin Garnet, Bruk Lopez i Alan Anderson po osam, a Mirza Teletović šest (2/7 za tri).

VIDEO

Netsi su sredinom nedjelje odigrali prvi pripremni meč i u njemu pobijedili Vašington (111:106).

Prošle noći je na terenu bio i Miroslav Raduljica. Nijednom nije pogodio u porazu svog Milvokija od Šarlota (76:83), a zabilježio je dva skoka.