ABA: Prva pobjeda Igokee, slavio i Široki

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu Igokea savladala Mega Vizuru u Smederevu. Široki u triler završnici pobijedio Olimpiju.

ABA: Prva pobjeda Igokee, slavio i Široki Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee konačno su pružili partiju sličnoj onima iz prošle sezone, kada su oduševljavali ljubitelje košarke i bili najbolji tim ligaškog dijela ABA lige.

U trećem kolu savladali su Mega Vizuru u Smederevu sa ubjedljivih 91:77.

Ipak, po viđenom u prvom poluvremenu nije mogao da se nasluti takav rasplet, ali su gosti u drugom dijelu meča pojačali tempo i ostavili igrače Mege da još čekaju na prvenac u debitantskom nastupu u regionalnom takmičenju.

Ekipa Dejana Milojevića na veliki odmor otišla je sa tri poena prednosti (43:40), ali po povratku sa njega trebalo im je četiri i po minuta da upišu prve poene u trećoj četvrtini. Učinio je to Nemanja Krstić trojkom, kao što je i otvorio utakmicu, ali je Igokea do tada već povela, a do kraja je samo uvećavala razliku.

Čak šest igrača gostujućeg tima utakmicu je završilo sa dvocifrenim brojem poena kraj svog imena: Nikolić 13, Bunić 13 (5 sk), Bakić 12 (5 sk), Jorović 12, Gajović 10, Pavković 10 (5 as, 3 uk).

Mega Vizuru je predvodio reprezentativac Vasilije Micić sa čak 20 poena, četiri asistencije i tri skoka. Miljenović je upisao 14 poena, Dangubić 13, Radović 11...

Uzbudljiva završnica viđena je u Širokom Brijegu, gdje je domaćin košem u posljednjoj sekundi savladao Olimpiju.

Gosti su cijeli meč gubili desetak poena razlike (najviše 13), ali su minut i po prije kraja uspjeli da priđu na samo koš zaostatka.

Poslije nekoliko loše organizovanih napada na obe strane, na liniju slobodnih bacanja stao je Ivan Buva, centar Širokog. Pogledala je sreća tada košarkaše Olimpije. Buva je promašio oba puta, ali je potom zbog prekršaja imao još dva bacanja. I opet je bio neprecizan!

Do kraja meča bilo je još 12 sekundi, što su gosti iskoristili da izjednače na samo četiri sekunde prije kraja uspješnim ulazom pod koš Nebojše Joksimovića. Međutim, nedovoljna koncentracija i loše odigrana odbrana u poslednjim trenucima meča koštali su ih produžetka. Precizan pod košem bio je Domagoj Bošnjak.

REZULTATI 3. KOLA:

Mega Vizura - Igokea 77:91 (22:26, 21:14, 13:27, 21:24)
/Nikolić 13, Bunić 13, 5 sk), Bakić 12, 5 sk, Jorović 12, Gajović 10, Pavković 10, 5 as, 3 uk - Micić 20, 4 as, 3 k, Miljenović 14, Dangubić 13, Radović 11, Jokić 4, 9 sk, 5 as/

Cibona - Solnok 87:63 (21:16, 21:12, 23:17, 22:18)

Široki - Olimpija 60:58 (18:14, 18:13, 16:16, 8:15)
/Barać 22, 10 sk, Buva 9, 6 sk, Katić 6, 6 as, Kaštropil 2, 9 sk - Salin 14, Gailius 13, 5 sk, Omić 7, 7 sk, Joksimović 6, 5 as/

Crvena zvezda Telekom - Radnički 88:51

TABELA: Cedevita 3-0, Crvena zvezda 2-1, Partizan 2-1, MZT 2-1, Krka 2-1, Radnički 2-1, Široki 2-1, Cibona 2-1, Solnok 1-2, Budućnost 1-2, Zadar 1-2, Igokea 1-2, Mega Vizura 0-3, Olimpija 0-3.

PAROVI 4. KOLA: Budućnost - Cibona, Igokea - Radnički, Olimpija - Crvena zvezda, Solnok - Široki, Cedevita - MZT Skoplje, Partizan - Zadar, Mega Vizura - Krka.

(MONDO, Foto: MN Press)