NLB: Pobjeda Hemofarma, FMP opet pao

Hemofarm je košem Vladana Vukosavljevića u posljednjem minutu pobijedio Helios 63:62, dok je FMP Železnik u Splitu doživio poraz - 68:64.

NLB: Pobjeda Hemofarma, FMP opet pao Izvor: MONDO

Polovičan učinak srpskih timova koji su u okviru četvrtog kola NLB lige gostovali van Srbije.

Hemofarm je košem Vladana Vukosavljevića u posljednjem minutu pobijedio Helios 63:62, dok je FMP Železnik u Splitu doživio treći poraz u regionalnom takmičenju - 68:64.

Hemofarm je u Domžalama gubio 39 minuta, ali se na kraju dočepao bodova zahvaljujući svom raspoloženom centru.

Vukosavljević je upisao 28 poena, a njegov posljednji pogodak uz promašenu trojku Amerikanca Džekobsona bio je taman za treću pobjedu Hemofarma - 63:62 (17:22, 14:17, 17:12, 15:11).

Prije toga su Vrščani vodili samo dvadesetak sekundi, košem Milivoja Božovića za 56:54 u 35. minutu. Nije ni čudo kada su za tri poena šutirali katastrofalnih 13-0!

Nebojša Joksimović dodao je 13, a Božović i Bojan Krstović po osam poena za Vrščane. Na drugoj strani je Nikolas Džekobson bio ubjedljivo najbolji sa 24 poena (trojke 5-10).

FMP je morao u Split poslije teškog kvalifikacionog meča za Evrokup i poraza od Maj Gajda u Amsterdamu.

Uprkos povredi Miroslava Raduljice na samom početku utakmice, "panteri" su na Gripama kontrolisali rezultat do pred kraj treće četvrtine (51:42 u 28. minutu), ali je domaćin serijom od 11:0 načinio preokret.

U završnici se igralo "koš za koš", a prelomio je Siniša Štemberger trojkom u 39. minutu. Split je tada stekao dva poena viška, Branko Lazić je u narednom napadu izgubio loptu i "žuti" su solidnim izvođenjem slobodnih bacanja slavili sa 68:64 (15:16, 17:21, 19:14, 17:13).

Dragan Labović je sa 21 poenom opet bio prvi igrač FMP-a. Nemanja Protić zabilježio je 15 poena, a Predrag Samardžiski 12 poena i 15 skokova u odsustvu Raduljice.

U ekipi Splita najveći teret su izneli Štemberger sa 19 i dvojica Amerikanaca, Edi Šenon sa 18 i Antonio Grant sa 16 pogodaka.