NBA: Blejzersi konačno "upucali" Spurse

Ekipa Portlanda zabilježila je minimalnu pobjedu protiv San Antonija - 100:99 i tako prekinula neslavnu tradiciju.

NBA: Blejzersi konačno "upucali" Spurse Izvor: MONDO

Blejzersi su zabilježili prvi trijumf poslije 12 uzastopnih poraza od Spursa, omogućivši i treneru Nejtu Mekmilanu prvo slavlje u duelu sa uvaženim kolegom Gregom Popovićem.

Majkl Finli imao je priliku da uz zvuk sirene donese San Antoniju pobjedu na gostovanju, ali je njegov šut završio van obruča.

"Kada je promašio šut, nisam mogao da vjerujem da je to stvarno. Bio sam siguran da ćemo igrati produžetak, a onda sam pogledao u semafor i tek tada shvatio da smo konačno pobijedili Spurse", izjavio je Brendon Roj, prvi strijelac pobjedničke ekipe sa 26 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Odličnu partiju u dresu domaćeg tima prikazao je i Lamarkus Eldridž sa 23 poena, dok je Nikolas Batum dodao 12 pogodaka.

Kod gostiju, koji su na početku sezone upisali dva poraza, najefikasniji su bili Tim Dankan sa 27 poena i 10 skokova, i Toni Parker, koji je ubacio 24 pogotka uz 11 asistencija. Majkl Finli zaustavio se na 16 poena.

Denver je stigao do prvog trijumfa ove sezone na gostovanju Klipesima, ali tek poslije produžetka - 113:103.

Alen Ajverson bio je najzaslužniji za sjajnu seriju Nagitsa, koji su nadokandili "minus" od 18 poena sa poluvremena. On je u produžetku ubacio devet poena, od ukupno 25 na meču, što je bilo ključno za pobjedu.

Odličnu podršku pružio mu je Nene Hilario sa 22 poena i 11 skokova, kao i Džej Ar Smit, koji je meč završio sa skorom od 17 koševa i 10 uhvaćenih lopti.

U timu Klipersa, koji još uvek nisu osjetili čar pobjede, istakao se Al Torton sa 30 poena i 11 skokova.

Trijumf poslije produžetka ostvarila je i Toronto u duelu sa Golden Stejtom (112:108), dok je Filadelfija lakše nego što se očekivalo nadigrala Njujork - 116:87.

Memfis je slavio protiv Orlanda (86:84), a Darko Miličić je tokom 13 minuta provedenih na parketu upisao sedam poena i pet skokova. Marko Jarić, odlukom trenera, posmatrao je meč sa klupe.