NBA: Detroit na sigurnom kursu

Detroit je nastavio uspješan niz ove sezone, upisavši i treću pobjedu u NBA ligi.

NBA: Detroit na sigurnom kursu Izvor: MONDO

Pistonsi, u očekivanju dolaska Alena Ajversona, uspjeli su u Šarlotu da nadigraju domaće Bobketse - 101:83.

Uspjeh je dobio na značaju zbog činjenice da su na gostovanje otišli bez Čonsija Bilapsa, Antonija Mekdajsa i Čeika Sambe, koji su već napustili klub na putu za Denver u sklopu trampe za Ajversona.

Gosti iz Detroita diktirali su tempo igre gotovo svo vrijeme, a predvodnici su bili Ričard Hamilton sa 19 i Rašid Valas sa 15 pogodaka.

Kod Šarlota, koji je upisao drugi poraz, najefikasniji je bio Šenon Braun sa 16 poena i tri asistencije.

Berićetno se gostio i Klivlend u Dalasu, zabilježivši trijumf od 100:81. Komandnu palicu Kavsa držao je, po običaju, Lebron Džejms, koji je zabeležio 29 poena uz osam skokova, dok je Zidrunas Ilgauskas doprinio trijumfu sa 17 pogodaka i 11 uhvaćenih lopti.

Saša Pavlović nije se upisao u strijelce, jer je na parketu proveo svega tri i po minuta.

Kavsi su ključnu prevagu napravili poslije zaustavljanja Dirka Novickog, koji je upisao samo osam poena. Loš dan njemačkog reprezentativca iskoristio je Džoš Hauard, koji je sa 18 pogodaka bio prvi strijelac ekipe.

Pobjedu je u noći između ponedjeljka i utorka ostvarila i ekipa Memfisa. Grizliji su slavili pred svojom publikom, savladavši Golden Stejt sa 90:79. Mark Gasol imao je svoje veče.

Španski reprezentativac zatrpao je koš gostiju sa 27 poena, uz to je dodao i 16 skokova, čime je na najbolji način potvrdio da izlazi iz sjenke starijeg i poznatijeg brata Pau Gasola.

Darko Miličić je za 12 minuta u igri upisao četiri poena i tri skoka, dok Marko Jarić i dalje nije u sastavu zbog povrede.

Na drugoj strani Voriorse su predvodili Stefon Džekson sa 17 koševa i Letonac Andris Biedrins, koji je uz 16 poena imao i 22 uhvaćene lopte.