NBA: Atlanta melje, Stojaković bez podrške

Broj timova koji u novoj NBA sezoni još nisu osjetili gorčinu poraza sveden je na tri.

NBA: Atlanta melje, Stojaković bez podrške Izvor: MONDO

Na Istoku su stoprocentni samo Atlanta Hoksi (4-0), a na Zapadu Juta Džez (5-0) i Los Anđeles Lejkersi (4-0). U noći između petka i subote prvi neuspjeh su doživjeli Detroit Pistonsi. Oni su na debiju Alena Ajversona (24p, 3sk, 6as, 4izg), pristiglog u trampi sa Denverom, izgubili rezultatom 103:96 od Netsa u Nju Džersiju.

Na drugoj strani, prvu utakmicu za Denver odigrao je dojučerašnji as Pistonsa Čonsi Bilaps (15p, 4sk, 3as, 3ukr) i Nagitsi su u neizvesnoj završnici uspjeli da odbiju nalet Dalas Maveriksa - 108:105.

Nju Orleans Hornetsi izgubili su još jedan meč u kojem su "na papiru" bili veliki favoriti. Posle Atlante, meru im je uzela i ekipa Šarlota, koja je zahvaljujući dominaciji u drugoj četvrtini (21:7) na kraju slavila rezultatom 92:89.

Predrag Stojaković bio je najbolji u poraženom timu sa 20 poena i sedam skokova za 32 minuta. Bio je šuterski raspoložen, ubacio je šest trojki iz 12 pokušaja.

Klivlend je na svom terenu savladao Indijanu 111:107 uz jednu asistenciju i dve blokade Saše Pavlovića za samo pet minuta provedenih na parketu.

Slavio je i Darko Miličić, čiji su Memfis Grizlis u gostima srušili Golden Stejt - 109:104. Mladi srpski centar zabilježio je šest poena (šut 3-4) i šest skokova za 12 minuta, dok Marko Jarić nije ulazio u igru.

Miličić bi svakako imao daleko bolji učinak, da minut i 43 sekunde pre kraja prvog poluvremena nije zaradio isključenje zbog oštrog protesta na jednu sudijsku odluku!

San Antonio Sparsi (skor 1-4) nastavljaju sa neuspesima, a pomak nabolje svakako se ne može očekivati posle povrede skočnog zgloba koju je doživeo Toni Parker. Ove sezone najbolji igrač "mamuza" povredio se u duelu sa Majamijem (83:99) i propustiće između dve i četiri nedelje.

Trener Greg Popović barem još mjesec dana neće moći da računa ni na Manua Đinobilija, tako da je sva odgovornost sada pala na ramena Tima Dankana.

Nijednu pobedu za sada nisu zabilježili Vašington (0-4) i Los Anđeles Klipersi (0-6).