NBA: Nesalomivi Atlanta i Lejkersi

Ko zna - zna. Lejkersi i Atlanta su i dalje jedine neporažene ekipe u NBA ligi.

NBA: Nesalomivi Atlanta i Lejkersi Izvor: MONDO

U noći između utorka i srijede slavili su na gostovanjima Dalasu i Čikagu. Sada imaju skor 6-0.

U stopu ih prati i Juta, koja je u Filadelfiji stigla do šeste pobjede u sezoni, uz samo jedan poraz. Između neporaženog tandema i Jute stoji samo Boston, sa učinkom 7-1.

Jastrebovi su načinili najbolji start još od sezone 1997/98 kada su imali uvodni niz od 11 uzastopnih pobjeda. U meču u kome je vodeći strijelac tima Džo Džonson imao problema sa šutom (17 poena), eksplodirao je Al Horford.

On je ostvario košgeterski rekord karijere - 27, uhvatio čak 17 lopti i "lupio" šest rampi za trijumf Atlante u Čikagu - 113:108.

"Pokazujemo koliko smo jak tim i nismo sebični. Neće uvijek Al biti najbolji na terenu", izjavio je Horoford poslije fantastične igre.

I Lejkersi dugo nisu imali ovako sjajan početak sezone, već sedam godina, od onda kada su poslednji put bili šampioni.

Nisku uspjeha nastavili su u Dalasu.

U poslednjoj četvrtini značajan učinak imao je Trevor Arica ofanzivnim skokom i blokadom u ključnom momentu. Naravno, najefikasniji je bio Kobi Brajant, koji je devet od 27 poena postigao upravo u poslednjoj dionici.

Radmanović je za 16 minuta postigao četiri poena, imao dvije asistencije i jedan skok.