Lejkersi se ne daju, Atlanta pala u Bostonu

Los Anđeles Lejkersi nastavili su uspješan niz ove sezone u NBA ligi, savladavši na gostovanju u Nju Orleansu domaće Hornetse 93:86.

Lejkersi se ne daju, Atlanta pala u Bostonu Izvor: MONDO

"Jezeraši" su tako stigli do sedme uzastopne pobjede, ostavši jedini tim u ligi bez poraza.

Gosti su vodili tokom cijele utakmice, ali je domaći tim u posljednjih dva minuta uspio da se približi na šest poena razlike (80:86) i ozbiljno priprijeti. Ipak, predvođeni Kobijem Brajantom Lejkersi nisu imali šanse da izgube.

Kobi je upisao 20 poena, koliko i Derek Fišer, dok su Pau Gasol i Endrju Binam dodali po 14, što je timu iz Los Anđelesa omogućilo da se približi najboljem učinku na startu sezone, koji su ostvarili u sezoni 1997/1998. kada su nanizali 11 mečeva bez poraza.

Vladimir Radmanović je, kao član startne petorke, doprinio pobjedi sa pet poena, dva skoka i tri asistencije za 24 minuta provedena u igri.

Na drugoj strani Nju Orleans, koji sada ima skor 4-3, predvodio je Kris Pol sa 30 poena, sedam uhvaćenih lopti i 13 asistencija, Dejvis Vest je zabilježio "dabl-dabl" učinak od 21 pogotka i 12 skokova, dok je Predrag Stojaković meč okončao sa 10 poena (šut za tri poena 2/8) za 32 minuta provedenih na parketu.

Jedina neporažena ekipa uz Lejkerse do noći između srijede i četvrtka, Atlanta, poklekla je na gostovanju zvaničnim šampionima, Bostonu - 102:103.

Hoksi su imali prednost i od 16 poena, ali im je u posljednjim sekundama meča presudio Pol Pirs, sigurnim šutom, koji je prekinuo njihovu nisku od šest vezanih pobjeda.

"Veliki igrač je postigao veoma važan koš. Mrzim što je utakmica ovako odlučena, jer je viđena odlična igra oba tima, ali je na kraju ipak presudila njihova bolja igra u finišu", izjavio je trener Atlante Majk Vudson.

Pol Pirs bio je najbolji akter meča sa 34 poena, Kevin Garnet upisao je 25 uz 12 skokova, a Rej Alen 17 koševa za pobjednički tim, koji je do sada ostvario učinak od osam pobjeda i jednog poraza.

Kod Atlante standardno dobar bio je Džo Džonson sa 28 pogodaka i sedam asistencija, a Majk Bibi završio je meč sa 16 upisanih poena.