NBA: Šok terapija za pobedu Klivlenda

Klivlend je ostvario šestu uzastopnu pobjedu u sezoni. Ovaj put "pao" je Denver - 110:99.

NBA: Šok terapija za pobedu Klivlenda  Izvor: MONDO

Do pete pobjede u isto toliko utakmica u svojoj dvorani (ukupan učinak 7-2), Klivlend nije došao lako. Na poluvreme se otišlo rezultatom 58:61.

Ljut zbog mnogo primljenih koševa, trener Klivlenda Majk Braun je svojim igračima u poluvremenu u svlačionici pustio da gledaju inserte iz dotadašnjeg dijela utakmice.

"Gledali smo, bilo je mnogo ružno", priznao je poslije meča Mo Vilijams.

Vratili su se na parket, "stegli" odbranu i pobijedili predvođeni, naravno, Lebronom Džejmsom. Lider tima nije postigao mnogo poena, za njega skromnih 22, ali je uz to upisao 11 asistencija, osam skokova...

Na terenu mu je u većem dijelu meča direktan rival bio stari prijatelj, Karmelo Entoni.

U pobjedničkoj ekipi zapaženu rolu imao je i Vilijams, sa ličnim rekordom sezone - 24 poena.

Najefikasniji je ipak bio igrač Denvera, Čonsi Bilaps, sa 26 poena, Entoni je ubacio 18, a Kenjon Martin 12, ali uz deset skokova.
Detroit je slavio na gostovanju Golden stejtu - 107:102. Prelomnu trojku postigao je Rašid Valas, a da nije, mogao je da bude tragičar.

Prvo je ubacio loptu u svoj koš, a zatim je na drugoj strani promašio dva bacanja. Ipak se na kraju iskupio i Pistonsima donio šestu pobjedu u osmoj utakmici u sezoni, sa učinkom 19 poena i 11 skokova.

Ričard Hamilton je za goste dao 24 poena, a Alen Ajverson jedan manje.

Kod Golden stejta bolji od ostalih bio je Andris Biedrins sa dabl-dabl učinkom, 17 poena i čak 19 skokova.

Čikago je tek treći put u posljednjih 21 okršaja sa Dalasom uspio da pobedi - 98:91. Blistao je Ben Gordon sa 35 poena.

Na drugoj strani, Džoš Hauard je bio najefikasniji (21), ali je najkorisniji bio Erik Dampijer (16 poena, 18 skokova).