NBA: Šek izbačen sa Stodemajerove žurke

Amare Stodemajer baš zna da proslavi rođendan. Umjesto torte sa 26 svećica, "oduvao je Vrelinu".

NBA: Šek izbačen sa Stodemajerove žurke Izvor: MONDO

U pobjedi Finiksa nad Majamijem dao je 29 poena i imao 11 skokova - 104:86.

"Dobro je vidjeti da tim izađe na teren i 'skoči' na svakog protivnika", izjavio je trener Finiksa, Teri Porter.

Stiv Neš se vratio na parket poslije odslužene suspenzije i pobjedi doprinio sa 17 poena i sedam asistencija. Boris Dijao je dodao 13 koševa.

Domaćin je trijumfovao uprkos isključenju Šekila O'Nila pet minula prije kraja prvog poluvremena. On je htio da blokira Rodnija Stakija, ali je to učinio grubo, pa je košarkaš Detroita nezgodno pao i ostao da leži na parketu.

O'Nil se tek zahuktao pošto je od svojih 12, deset poena dao u drugoj četvrtini.

"Zakoni fizike kažu da kada je tijelo u pokretu, ono ostaje u pokretu. Kada se dva objekta sudare u vazduhu, mnogo gore će da prođe onaj manji", plastično je objasnio O'Nil, koji nije odmah htio da se povinuje sudijskoj odluci već je protestvovao.

Najefikasniji kod gostiju bio je Ričard Hamilton (19).

Dirk Novicki je predvodio Dalas do pobede u Njujorku u produžetku u kome je njegov tim bio ubjedljiv - 12:2.

On je ukupno postigao 39 poena i uhvatio 15 lopti. Sjajan je bio i učinak Džoša Hauarda - 31 poen i 14 skokova.

Timu iz "velike jabuke" nije pomoglo ni 27 poena i 18 skokova Zaka Rendlofa.

"Mogli smo da dobijemo utakmicu, ali naiđe dan kad lopta neće nama da se odbija. Moramo da nastavimo uzdignutih glava", rekao je Rendolf.

Kris Boš je bio najzaslužniji za uspjeh Toronta protiv Majamija, jer je uknjižio 27 poena, a zapaženu rolu imao je i Džermejn O'Nil (11 poena, 18 skokova).

Majamiju je bio malo samo jedan Dvejn Vejd (29).

San Antonio je ostvario četvrtu pobjedu u sezoni iako bez Đinobilija i Parkera. Finli je Sakramentu ubacio 21 koš, a Dankan jedan manje za "tijesan" trijumf - 90:88. Najjači otpor im je pružio Džon Salmons (31 poen).

Denver je do šeste pobjede ostavivši Minesotu na samo jednoj u ovoj sezoni. Čonsi Bilaps iz pobjedničke ekipe je bio zvijezda večeri sa 26 poena.