NBA: Kavsi nižu pobjede, Lebron piše istoriju

Klivlend je stigao do osme uzastopne pobjede ove sezone, dok se Lebron Džejms upisao u istoriju NBA lige.

NBA: Kavsi nižu pobjede, Lebron piše istoriju Izvor: MONDO

Kavsi su nadigrali Nju Džersi sa ubedljivih 106:82 i sada imaju skor od devet pobjeda i dva poraza. Najbolji igrač utakmice bio je LeBron Džejms sa 31 postignutim poenom, osam skokova i četiri asistencije.

Tim učinkom Džejms je sa 23 godine i 323 dana postao najmlađi košarkaš u istoriji NBA lige koji je postigao više od 11.000 poena. Prije njega rekord je držao Kobi Brajant, koji je u trenutku kada je upisao 11.000 pogodaka imao 25 godina i 99 dana.

Pobjedi Kavalirsa doprinijeli su i Delonte Vest i Mo Vilijams sa po 16 poena, dok je Aleksandar Pavlović na parketu proveo nešto više od 14 minuta, i zabilježio po četiri poena i skoka.

U ekipi Netsa najzapaženiji je bio Devin Heris sa 23 postignuta poena, tri skoka, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Boston je slavio protiv Njujorka (110:101), čime su aktuelni šampioni lige, sa skorom 10-2, opet postali najbolji tim u ligi. Seltikse, koji su nastupali bez suspendovanog Kevina Garneta, predvodio je Pol Pirs sa 22 poena i osam skokova, a Kendrik Perkins dodao je 16 poena i osam skokova.

Najbolji u poraženoj ekipi bio je Vilson Čendler sa 23 poena, dok je Zek Rendolf postigao 18 uz osam skokova. Niksi poslije 11 utakmice imaju skor od šest pobjeda, a Seltiksi su im nanijeli sedmi uzastopni poraz u međusobnim duelima.

Atlanta se nije baš gostila u Indijanapolisu. Hoksi su poklekli pred domaćim Pejsersima - 113:96, i tako posle šest uzastopnih pobjeda, nanizali su seriju od četiri poraza. Za ukupno peti trijumf u nizu kod kuće protiv Atlante najzalužniji je bio Deni Grendžer, koji je upisao 34 poena. Kod Hoksa standardno najbolji je bio Džo Donson sa 25 pogodaka.

Los Anđeles Lejkersi slavili su pred domaćom publikom. Oni su pobijedili Čikago rezultatom 116:109 uz čak 34 poena, šest skokova i tri asistencije Pau Gasolasa. Pobjedi je doprinio i Kobi Brajant, koji je upisao 21 poen. Vladimir Radmanović je zabilježio pet poena uz tri uhvaćene lopte tokom 26 minuta provedenih na parketu.

Slab učinak ostvarili su i Marko Jarić i Darko Miličić u duelu na kojem je Memfis nadigrao Sakramento (109:94). Miličih je za 20 minuta postigao pet poena uz devet skokova, dok je Marko Jarić za šest minuta postigao jedan poen.Najbolji u pobjedničkom timu bio je Rudi Gej sa 22 poena, dok se kod Kingsa istakao Džon Salmons sa 18 pogodaka.