NBA: Lejkersi "deru", Karterov šou u Torontu

Los Anđeles Lejkersi su u meču protiv Denvera još jednom potvrdili da su tim za respekt, ukupno desetom pobjedom ove sezone - 104:90.

NBA: Lejkersi "deru", Karterov šou u Torontu Izvor: MONDO

"Jezeraši" su uz samo jedan poraz nastavili sjajnu seriju i približili se najboljoj seriji na startu sezone još od 2001. godine, kada su od 17 početnih mečeva, čak 16 riješili u svoju korist.

U domaćem timu lidersku palicu ponovo je držao Kobi Brajant sa 29 poena, od čega je čak 11 upisao u trećoj četvrtini nakon čega ga je trener Fil Džekson poslao na klupu da odmara.

Endrju Binam dodao je 13 poena uz 13 skokova, Pau Gasol 12 pogodaka, a Vladimir Radmanović je posustao poslije sjajne partije u Finiksu, upisavši samo jednu trojku tokom 16 minuta u igri.

U timu Denvera, koji ima skor 8-5, istakli su se Džej Ar Smit i Nene Hilario sa po 18 pogodaka, dok je Čonsi Bilaps zabeilježio 15 poena uz devet asistencija.

Nju Orleans se šalio na gostovanju u Oklahomi - 105:80. Domaći tim je upisao deseti uzastopni poraz ove sezone, i ukupno dvanaesti, uz samo jednu pobjedu, nakon čega su ostali ubjedljivo najlošija ekipa u šampionatu.

Dejvid Vest je prednjačio kod Hornetsa sa 19 pogodaka, dok je Predrag Stojaković dao veliki doprinos šestom trijumfu svoje ekipe sa 13 koševa.

Najuzbudljiviji duel viđen je u Kanadi, gdje su Nju Džersi Netsi poslije produžetka slavili nad domaćim Toronto Reptorsima - 129:127.

Bivši igrač Reptorsa Vins Karter bio je zvijezda večeri. Domaća publika mu je neprekidno zviždala, a njemu kao da je to bio dodatni motiv da se pokaže u najboljem svjetlu. Karter je najprije trojkom, treptaj prije završetka regularnog dijela meča, pogodio trojku za izjednačenje, a onda u finišu produžetka, u velikom stilu "alej upom" preko glave okrenut leđima ka košu zakucao Reptorse.

Bivši igrač Toronta bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 39 poena, devet skokova i šest asistencija, dok je Devin Haris dodao 30 pogodaka.

Kod domaćih Kris Boš je završio susret sa 42 poena, devet skokova i četiri asistencije.