Slobodi derbi u Banjaluci

Sloboda Dita savladala Borac Nektar 88:77.

Slobodi derbi u Banjaluci Izvor: MONDO

Košarkaši Sloboda Dite savladali su u Banjaluci Borac Nektar 88:77 u derbiju devetog kola "Lige 13 " BiH. Sloboda je sasvim zasluženo došla do sedme ovosezonske pobjede, dok je Borac i treći put poražen. Gosti su od prve do poslednje minuet imali prednost. Najviše je bilo plus 18 za Slobodu sredinom treće četvrtine. Domaći tim ipak pet minuta prije kraja uspijeva da smanji na minus sedam 73:66, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Posebno motivisani su bili bivši borčevci Zlatko Jovanović, koji je postigao 33 i Ranko Velimirović sa 17 pogodaka. U redovima pivara Puljko 21, Janjušević 12 poena.

Zrinjski je i dalje nepobjediv. U ovom kolu savladali su Posušje 73:65. Igokea je rutinski slavila protiv Novog Grada u gostima 106:71, Grude su bile bolje od Hercegovca 81:63, Široki je u najuzbudljivijem meču slavio u trebinju kod Leotara 80:78. U nedelju igraju Vitez i Slavija, a u ovom kolu slobodna je Mladost.