SLS: Izgubili i Borac i Lajonsi!

Borac i Lajonsi poraženi prvi put u Super ligi Srbije.

SLS: Izgubili i Borac i Lajonsi!  Izvor: MONDO

Vršački Lajonsi i Borac iz Čačka devet kola su čekali grešku onog drugog, ne bi li se osamili na prvom mjestu. U desetom kolu konačno su izgubili - i jedni i drugi!

Lideri Svislajon lige Srbije poraženi su kao gosti od ekipa iz gornjeg dijela tabele, tako da se lomljenje njihovih "krčaga" ne može nazvati senzacijom.

Lajonsi su izgubili od Napretka u Kruševcu - 86:83, uz 23 poena neuništivog Dragana Markovića i 21 poen Nenada Šulovića. Kod Vrščana Saša Ocokoljić 20, a Branko Jorović 19 poena, ali i deset skokova.

Ergonom je u Nišu savladao Borac gotovo identičnim rezultatom - 88:83 - Aleksandar Mladenović najefikasniji kod pobjednika sa 26 koševa, kod Čačana stameni centar Ivan Žigeranović sa 19.

Odigran je i gradski derbi u Kraljevu, ujedno derbi začelja tabele. Mašinac je nadoknadio zaostatak od 13 poena poslije prve četvrtine i furioznim naletom od 33:13 u posljednjih deset minuta stigao do treće pobjede u sezoni.

Mega HL - Tamiš

TABELA: Borac 9-1, Lajons 9-1, Metalac 8-2, Napredak 7-3, Radnički 034 6-4, Ergonom 6-4, Mega HL 4-5, Vizura 4-6, Radnički NS 4-6, Tamiš 3-6, Mašinac 3-7, Novi Sad 2-8, Sloga 2-8, Zdravlje 2-8.