EK: Umjesto preokreta, pad Vrščana u finišu

Košarkaši Hemofarma bili su blizu preokreta u finišu utakmice 1. kola Grupe H Evrokupa, ali su na kraju čak i ubedljivo poraženi.

EK: Umjesto preokreta, pad Vrščana u finišu Izvor: MONDO

Bilbao je bio bolji u Baskiji - 78:67 (27:15, 14:18, 19:22, 18:12).

Vrščani su očajnim startom utakmice i onako težak posao u gradu španskom na obali Atlantika učinili još težim. Poslije prve četvrtine, koju su izgubili rezultatom 27:13, Vladan Vukosavljević, Slobodan Krstović, Milan Mačvan i ostali krenuli su u potjeru za domaćim timom, ali su stigli svega na "minus 1", poslije prve akcije u četvrtoj četvrtini (60:59).

Poslije toga, ekipa Stevana Karadžića, još jednom je imala priliku da stigne i prestigne domaćina. Serijom 6:0, Hemofarm je u 36. minutu imao "aktivan" rezultat (70:66), ali je u naredna četiri i po minuta Bilbao postigao osam poena, a srpski predstavnik - jedan.

To je bilo dovoljno samo za podnošljiv poraz, od 11 poena razlike, koji nije dobar i zbog eventualnog "kruga" ekipa sa istim brojem bodova, na završetku prve faze. Od ove sezone, grupe Evrokupa (eks-ULEB kupa) čine samo četiri tima, od kojih dva idu dalje...

Vrščani nisu imali rješenja za letonskog šutera Janisa Blumsa, koji im je ubacio 19 poena, od čega pet trojki iz sedam pokušaja. Efikasni su bili Marko Banić sa 14 i Predrag Savović sa osam poena.

Sa druge strane, izdvojio se trio Vukosavljević (25), Krstović (15), Mačvan (10), ali je za pobjedu u Španiji bio potreban i bolji košgeterski doprinos ostalih. Hemofarm je imao nekoliko perioda igre bez postignutog poena iz igre, koji su trajali po tri, četiri minuta.

Meč je odigran u dvorani "La Kasilja", pred 5.000 gledalaca.

U narednom kolu, 2. decembra, Hemofarm dočekuje češki Nimburk, koji je takođe u utorak uveče kao domaćin pobijedio podgoričku Budućnost sa 75:70.