NBA: Kad Kobi odmara, Gasol puni

Španac dao 26 poena u pobjedi Lejkersa nad Nju Džersijem, dok je Brajant zabilježio samo 12. Radmanović šest poena.

NBA: Kad Kobi odmara, Gasol puni Izvor: MONDO

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobjedili su na svom terenu Nju Džersi Netse - 120:93, a srpski košarkaš Vladimir Radmanović u trijumfu je učestvovao sa šest poena.

Radmanović je na parketu proveo 24 minuta, iz igre je šutirao 6-2, a uspio je da zabilježi i četiri skoka i jednu asistenciju.

Zvijezda večeri bio je španski reprezentativac Pau Gasol sa 26 poena i osam skokova, uz odličan šut iz igre 12-9.

Ne baš sjajno veče imao je prvi strijelac Lejkersa Kobi Brajant, koji je ubacio 12 poena, ali je promašio isto toliko šuteva iz igre.

"To je dobar znak za ekipu. Mi želimo da Kobi šutira što više, jer je to osnova naših napadačkih akcija. Protivnici se onda trude da odigraju što jaču odbranu na njega, a to ostavlja dosta prostora ostalim igračima", rekao je trener Lejkersa Fil DŽekson poslije meča.

Dobru odbranu na Brajantu odigrao je Vins Karter, koji je sa 14 poena bio jedan od najefikasnijih igrača Nju Džersija. Najbolji strelac u gostujućem timu bio je Devon Haris sa 21 poenom.

"Lejkersi su pokazali svoju veličinu i snagu. Kobi je jedan od najboljih igrača u ligi, ali oni imaju još mnogo dobrih košarkaša. Sada je i Gasol počeo da ulazi u formu", ocijenio je trener Nju DŽersija Lorens Frenk.

Ekipa Klivlend Kavalirsa savladala je Njujork Nikse - 119:101, a prva zvezda gostiju Lebron DŽejms u posljednjoj četvrtini nije ni morao da ulazi u igru. Klivlend je stigao do najboljeg starta sezone (11-3) još od 1988/89.

U timu Kavalirsa srpski internacionalac Saša Pavlović proveo je na parketu šest i po minuta i za to vrijeme postigao jedan poen.

Iako nije ulazio u igru u posljednjoj četvrtini, Džejms je bio najefikasniji igrač na utakmici sa 26 poena, a odlično mu je pomagao Dilonte Vest, koji je ubacio 16 poena.

Najzapaženiji u Niksima bio je Kventin Ričardson sa 22 poena, dok je Kris Duhon utakmicu završio sa 14 poena.

Oklahoma je minimalnim rezultatom poražena od Finiksa što je iskoristio Vašington i pobjedom nad Golden stejtom ostavio Oklahomu kao jedninu ekipu u ligi sa samo jednom pobjedom.