Spursi u naletu, Kavsi mogu i bez Lebrona

San Antonio je pred domaćom publikom nadigrao Čikago i vratio se na pobjednički put poslije lošeg početka sezone.

Spursi u naletu, Kavsi mogu i bez Lebrona Izvor: MONDO

Spursi su upisali šestu pobjedu na poslednjih sedam mečeva i sada imaju skor 8-6.

Tim Dankan je predvodio domaći tim sa 21 poenom, dok je veliki doprinos trijumfu dao novajlija Džordž Hil sa 19 pogodaka i čak 11 skokova.

"Mislim da navijači nisu ni vidjeli sve njegove poene, pa čak ih se ni ja ne sjećam. Ali upisao je 11 skokova, imao je nekoliko ukradenih lopti, ni u napadu nije bio loš, tako da je zaista pomogao timu. Odigrao je odličan meč i uradio sjajan posao za tim", nije štedio riječi hvale na račun igre Hila trener Greg Popović.

Za to vrijeme 22-godišnji Hil je bez euforije primao čestitke za svoj prvi "dabl-dabl" učinak u karijeri.

"Velika je stvar kada ostvarite prvi dupli učinak u karijeri, ali ja nisam mnogo obraćao pažnju na to. Jednostavno sam želio da igram košarku i pobijedim i bio sam usresređen samo na to", izjavio je skromno Hil, koji je na poslednjem draftu izabran kao 26. "pik" od strane San Antonija.

Odlična serija Spursa poklopila se sa povratkom Manua Đinobilija u tim poslije pauze
zbog povrede. Argentinac je i protiv Bulsa ostvario dobar učinak, upisavši 15 poena za nepunih 18 minuta provedenih u igri.

Kod Čikaga najbolji je bio Ben Gordon sa 23 poena, pet uhvaćenih lopti i tri asistencije.

Memfis je upisao četvrti uzastopni poraz, ovoga puta na gostovanju u Solt Lejk Sitiju - 117:100.
U raspoloženom timu Jute, među šestoricom igrača sa dvocifrenim učinkom, prednjačio je Pol Milsap sa 24 pogotka i 16 skokova, za ukupno deseti trijumf ekipe ove sezone.

U timu Memfisa najbolji je bio Rudi Gej sa 27 poena, dok su srspki reprezentativci Marko Jarić i Darko Miličić imali loše veče. Miličić je za skoro 19 minuta upisao sedam pogodaka uz dvije uhvaćene lopte, dok je Jarić notirao samo jednu asistenciju za 10 i po minuta na parketu.

Klivlend je upisao još jedan trijumf, protiv Oklahome (117:82) dozvolivši sebi luksuz da gotovo većinu meča odigra bez Lebrona Džejmsa.

Uprkos samo 17 minuta provedenih u igri najboljeg igrača, Kavsi su stigli do najboljeg starta sezone u istoriji. Oni su ostvarili skor 12-3, što je njihov najbolji početak ikada.

Na drugoj strani Oklahoma Siti upisala je ukupno 15. poraz ove sezone, uz samo jednu pobjedu. Oni su nanizali 13 uzastopnih mečeva bez pobjede, postavši tako lako plijen za sve timove u ligi.

Kavse je predvodio Zidrunas Ilgauskas sa 17 poena i sedam skokova, dok je Lebron, uprkos maloj minutaži zabilježio dobar učinak - 14 pogodaka, uz tri skoka i asistencije.

Kod tužne ekipe Oklahome istakao se Kris Vilkoks sa 14 poena.

Toronto je slavio protiv Šarlota sa 93:86, a najveće zasluge za sedmu pobjedu tima ove sezone ima Kris Boš, koji je upisao 39 poena uz 11 skokova.