NBA: Prštalo u Njujorku

Njujork Niksima nije smetalo što su još jednu utakmicu odigrali sa samo sedmoricom košarkaša.

NBA: Prštalo u Njujorku Izvor: MONDO

U rijetko viđenoj jurnjavi, bez pomisli na defanzivne zadatke, pobijedili su Golden Stejt Voriorse rezultatom 138:125 i usput postavili nekoliko rekorda, što ličnih, što timskih.

Dejvid Li zabilježio je 37 poena i 21 skok, plejmejker Kris Duon 22 asistencije, a već na poluvremenu bilo je 82:64!

Tadašnji tim Kanzas Sitija pre 29 godina je na utakmici u Medison Skver Gardenu otišao na poluvrijeme sa 81 poenom na svom kontu, dok je Riči Gerin sa 21 asistencijom držao rekord Niksa još od 1958.

Džamal Kroford, koji je nedavno iz Njujorka poslat u Golden Stejt u zamenu za Ala Heringtona (36 poena i 12 skokova na ovom meču), rekao je da njegov novi tim "mora da radi bolji posao u odbrani" i da "malo više poradi na svojim defanzivnim šemama"!

Ma ne momci, samo nastavite ovako...

Boston je upisao osmu pobjedu zaredom, mada na gostovanju u Šarlotu nije bilo lako - 89:84. Klivlend je u Milvokiju ostvario peti trijumf u nizu (97:85), a Orlando protiv Indijane četvrti (110:96).

Na drugoj strani medalje su timovi poput pomenutog Golden Stejta, Sakramenta i Memfisa, koji se nalaze u serijama od po šest neuspjeha.

Veče pošto su pružili jak otpor San Antonio Sparsima, Memfis Grizlis su kod kuće izgubili od najgore ekipe u ligi, Oklahoma Sitija 103:111, čime su gosti prekinuli niz od čak 14 poraza.

Darko Miličić dobar je treneru Marku Javaroniju samo kada se treba "potući" sa centrima kao što je Tim Dankan. Uprkos veoma dobroj partiji protiv Sparsa, vraćen je iz startne petorke na klupu i odigrao samo 16 minuta (4p, šut 2-2, 1sk, 1ukr, 1blk, 3izg). Marko Jarić je presedio svih 48 minuta.

Saša Pavlović pomogao je Klivlendu da pobjedi sa dvije trojke iz dva pokušaja za 13 minuta provedenih na parketu. Time se ujedno završava priča o učinku srpskih igrača u noći između subote i nedjelje.

TABELE

ATLANTIK: Boston 16-2, Nju Džersi 8-7, Toronto 8-7, Njujork 8-8, Filadelfija 7-9.
CENTRAL: Klivlend 14-3, Detroit 10-5, Čikago 7-9, Indijana 6-10, Milvoki 7-12.
JUGOISTOK: Orlando 13-4, Atlanta 10-6, Majami 8-9, Šarlot 5-11, Vašington 2-12.

SEVEROZAPAD: Portland 11-6, Denver 11-6, Juta 11-7, Minesota 4-11, Oklahoma 2-16.
PACIFIK: LA Lejkers 13-1, Finiks 11-6, Golden Stejt 5-12, Sakramento 5-14, LA Klipers 3-13.
JUGOZAPAD: Hjuston 11-6, Nju Orleans 9-6, San Antonio 9-7, Dalas 8-8, Memfis 4-13.