NLB: Poraz Zvezde i u Sarajevu

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspjeli da se poslije neuspeha u duelima sa Cibonom i Pamesom vrate na pobjednički put.

NLB: Poraz Zvezde i u Sarajevu Izvor: MONDO

Bosna je u prvom meču 20. kola slavila potpuno zaslužen trijumf nad crveno-bijelima, koji su krajem prve četvrtine dozvolili protivniku da serijom od 16:1 stekne odlučujuću prednost.

Zvezda nijednog trenutka nije ozbiljno zaprijetila preokretom i poražena je rezultatom 80:67 (15:14, 21:13, 20:19, 24:21).

Bosnu su predvodili sjajni Goran Ikonić sa 22 i Ivan Ivanović sa 18 poena, dok su kod crveno-bijelih "dvocifreni" bili jedino Marko Marinović (14) i Elmedin Kikanović (12p). Ne može se, međutim, reći da su i njih dvojica pružila naročito dobre partije.

Domaćin je bio izuzetno raspoložen za šut van linije od 6,25 metara. "Studenti" su od 28 pokušaja za trojku pogodili 13, pa su mogli sebi da dozvole 19 izgubljenih lopti, naspram Zvezdinih 11.

Posebno poglavlje u očajnom nastupu crveno-bijelih predstavlja izvođenje slobodnih bacanja, u čemu nisu imali ni 50 odsto uspješnosti (12-28)!

Dvorana Skenderija bila je ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta, a prije početka utakmice je oko 7.000 gledalaca priredilo ovacije strategu Zvezde Svetislavu Pešiću.

Popularni Kari je krajem 80-ih godina sa Bosnom osvojio titulu prvaka Evrope, prvenstvo i Kup Jugoslavije, a nešto kasnije je kao trener takođe uzeo prvenstvo i Kup.

Međutim, Pešić je na povratku u Sarajevo vrlo brzo dobio tehničku grešku zbog protesta, a zatim gledao svoju ekipu, previše dekoncentrisanu i nedovoljno borbenu da bi parirala ekstra motivisanom timu Vlade Vukoičića.

Prvu četvrtinu obilježile su čvrste odbrane, da bi Zvezda serijom od 9:0 između 12. i 16. minuta povela posljednji put na utakmici (23:20). Uslijedio je furiozni nalet "studenata", preciznije Ikonića i Vučurovića, koji su za tri minuta sami postigli 16 poena i preokrenuli na 36:23!

Crveno-bijeli su do poluvremena sprečili da razlika postane još veća, dali su sebi šansu da u nastavku nadoknade zaostatak, ali su Marko Kešelj i Kikanović pri "aktivnom" rezultatu promašili četiri od pet slobodnih bacanja.

Nemanja Bjelica je trojkom u 26. minutu ipak smanjio na 45:39, na šta su istom mjerom uzvratili Ivanović i Elvir Ovčina - 51:39.

Mirko Kovač je na kraju treće četvrtine promašio šut za tri poena, Marinović počeo četvrtu dionicu bacanjem lopte u aut, a mladi Suad Šehović trojkom za 59:46 vratio Beograđane na početak.

Posljednje dileme otklonili su Ikonić i Đorđević sa tri trojke, kojima je Bosna sa 60:51 povisila na maksimalnih 70:54.

Zvezda tako ulazi u nove teške utakmice (Azovmaš, Partizan) sa serijom od tri poraza i poljuljanim samopouzdanjem...

REZULTATI I PAROVI 20. KOLA:

Cibona - Olimpija (subota, 17.30)
Split - Vojvodina (19.00)
Helios - Budućnost (19.00)
Krka - Zadar (20.00)
Hemofarm - Zagreb (20.15)

Partizan - FMP Železnik (nedjelja, 19.00)

Bosna - Crvena zvezda 80:67

TABELA: Partizan 17-2, Crvena zvezda 16-4, Hemofarm 14-5, Zadar 13-6, Cibona 13-6, Budućnost 11-8, Bosna 9-11, FMP Železnik 8-11, Olimpija 8-11, Krka 7-12, Split 6-13, Zagreb 4-15, Helios 4-15, Vojvodina 4-15.