Igokea nastavlja pobjedonosnu seriju

Košarkaši Igokee Partizan u derbiju 17. kola „Lige 13“ BiH savladali Široki Brijeg 82:67.

Igokea nastavlja pobjedonosnu seriju Izvor: MONDO

Tako su aleksandrovčani ostvarili i 14 uzastopnu pobjedu i uz samo jedan poraz još iz drugog kola od Sloboda Dite „šepure“ se na vrhu tabele. Do novog trijumfa tim Dragana Bajića došao je u posljednjoj četvrtini. Do tada su gosti pružili dobar otpor i u većem dijelu meča imali i prednost. U 13minutu Široki je serijom 13:3 otišao na plus 9 (35:26). Do kraja prvog dijela igre domaći tim se vraća i na poluvrijeme odlazi sa minus tri poena (34:37).
Igokea u finišu treće dionice za dva minuta pravi seriju 8:0 i do kraja ne ispušta prednost. Široki je pao u poslednoj dionici u kojoj su postigli samo 10 poena.
Tako se Igokea osvetila Širokom, koji je slavio prošle sedmice u meču Kupa BiH. Za Igokeu je debitovao i centar Nenad Mišanović, koji je upisao šest poena. Najefikasniji akter bio je Vladimir Vuksanović sa 27, njemu uz rame Milijan Bocka sa 16 pogodaka.
U poraženom timu Josipović 22, Morban 14.
Novi trener Borac Nektara Bojan Božić porazom je debitovao na klupi „pivara“.
Borac je poražen u gostima kod Gruda 83:71.