NLB: Partizan mirne glave čeka derbi

Kakav god da bude ishod vječitog košarkaškog derbija narednog vikenda, ekipa Partizana ostaće prva na tabeli NLB lige.

NLB: Partizan mirne glave čeka derbi Izvor: MONDO

Mirnu glavu pred pokušaj da se revanširaju Crvenoj zvezdi za jedan od dva jadranska poraza ove sezone, šampioni Srbije obezbijedili su rutinskom pobjedom u posljednjem meču 20. kola regionalnog takmičenja nad FMP Železnikom - 78:67 (25:15, 20:18, 18:17, 15:17).

U nedjelju, pred 1.500 gledalaca u Pioniru, duel nekada rivala za titulu prvaka riješen je već u 16. minutu, kada je tim Duška Vujoševića vodio sa 38:18. Tada je bilo jasno da će crno-bijeli, poslije poraza Crvene zvezde dva dana ranije u Sarajevu, dočekati derbi sa dve pobjede više u odnosu na vječitog rivala.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Novica Veličković, koji je zabilježio 17 poena, od čega 14 u prvom poluvremenu. Krilni centar Partizana sakupio je i sedam skokova.

Veličković je zabilježio sedam poena u prvih šest minuta, kada je njegov tim poveo sa 17:6. FMP se na trenutak približio (17:12), a onda je uslijedio period igre od 9. do 16. minuta, tokom kojeg je Partizan ubacio 21, a FMP šest poena, za maksimalnih 20 poena razlike.

Mlada ekipa Milovana Stepandića uspjela je, koliko-toliko da se sabere do poluvremena (45:33), a onda su "panteri" izuzetno oštro ušli u treću četvrtinu i za manje od dva minuta napravili seriju 8:0, za 45:41.

To je bila dovoljna opomena Vujoševićevom timu da je svako dalje opuštanje nedopustivo, tako da je uslijedila nova serija, od 15:1, sa kojom je meč i definitivno riješen (60:42, 27. minut).

Pored Veličkovića, dvocifren košgeterski učinak kod pobjednika imali su Jan Veseli i Stefon Lazme. Obojica su postigla po 12 poena, Slavko Vraneš i Milenko Tepić završili su susret sa po sedam.

Kod gostiju, dvocifreni su bili samo Dragan Labović (13) i Nikola Protić (12).

Bosna - Crvena zvezda 80:67

TABELA: Partizan 18-2, Zvezda 16-4, Hemofarm 15-5, Zadar 14-6, Cibona 14-6, Budućnost 11-9, Bosna 9-11, FMP 8-12, Olimpija 8-12, Krka 7-13, Split 7-13, Helios 5-15, Vojvodina 4-16, Zagreb 4-16.