EVROKUP: Dosta poraza, Zvezda dobila Azovmaš!

Tri su dosta! Košarkaši Crvene zvezde nisu dozvolili sebi luksuz da i četvrti put zaredom budu poraženi ove sezone.

EVROKUP: Dosta poraza, Zvezda dobila Azovmaš!  Izvor: MONDO

Značajnu pobejdu i kraj loše serije, crveno-bijeli su pronašli daleko, daleko od kuće, u ukrajinskom Mariupolju. Domaći Azovmaš slomljen je u drugom poluvremenu meča 2. kola Grupe K Evrokupa - 62:74 (19:17, 15:12, 15:28, 13:17)!

Poslije prvog poluvremena, u kojem su četvrtine počinjali sporo, nervozno i neefikasno, košarkaši Crvene zvezde napravili su pravu "sačekušu" domaćem timu u uvodnim minutima drugog poluvremena. Bazu za seriju koja je uslijedila poslije odmora, Beograđani su pripremili u posljednjim minutima druge četvrtine, kada su postigli devet, a primili dva poena, za podnošljiv minus - 34:29.

Potom je uslijedio novi udar, sa još većim posljedicama, od čega se Ukrajinci i brojni stranci u njihovim redovima nisu oporavili do kraja. U prvih četiri minuta i deset sekundi drugog poluvremena, Zvezda je napravila seriju od 17:0, za 46:34!

Pešićev tim u tom periodu igrao je fanatičnu odbranu, ne dozvolivši protivniku otvoren šut ka košu.

Nisu uspjeli Beograđani da u takvom tempu nastave do kraja, došlo je do pada u igri, tako da je 2.600 gledalaca u Dvorani "Sport Kompleks Azovmaš" počelo da vjeruje u potpuni preokret. Bilo je 59:56, kada je poslije pet promašaja iz igre, trojku pogodio plej Zvezde Marko Marinović.

U međuvremenu, Zvezda je imala i period od tri minuta bez koša, koji je prekinuo Nemanja Bjelica trojkom preko ruke, uz zvuk sirene, na kraju treće četvrtine (57:49).

Živjela je nada domaćina i dalje, sve do rezultata 64:58, minut i 18 sekundi prije kraja. Tada je poslije sedam neuspjelih šuteva od početka meča, dvije izgubljene lopte i nesportske lične greške, trojku pogodio kapiten Tadija Dragićević i donio nedostižnih devet poena razlike.

Tada je bilo jasno da će niz od tri kombinovana poraza u NLB ligi i Evrokupu, od Cibone, Pamese i Bosne, biti prekinut trijumfom u Ukrajini, koji oživljava nadu crveno-bijelih da će takmičenje u Grupi K završiti na prvoj ili drugoj poziciji, koje vode na Final 8 turnir u Torinu.

Otežavajuća okolnost za Zvezdu na ovom meču, bio je naporan put i kašnjenje sa dolaskom u Mariupolj, gdje je ekipa stigla tek u noći između ponedeljka i utorka.
U drugom meču Grupe K sastaju se Pamesa i Hemofarm. Parovi trećeg kola, 10. februara su: Hemofarm - Crvena zvezda, Azovmaš - Pamesa.

ZVEZDA: Kešelj 13, 4 sk, 3 as, Roberts 9, 8 sk, Kikanović 4, Kovač, Marinović 16 (4/10 za tri), 4 sk, 7 as, Stević 8, Dragićević 5, Milošević, Ovens 7, Štimac 2, Bakić, Bjelica 10.

AZOVMAŠ: El-Amin 17, Serapinas 12, Liščuk 8, Skutjelnik 6, Goran Ćakić 2, 3 sk...