EVROKUP: Vule koban i za Hemofarm

Hemofarm je bio nadomak senzacije u Valensiji, ali je ipak poražen od Pamese u drugom kolu Grupe K Evrokupa - 65:60 (12:15, 13:16, 20:13, 20:16).

EVROKUP: Vule koban i za Hemofarm  Izvor: MONDO

Sjajno su se držali Vrščani pred četiri hiljade domaćih navijača. U utakmicu su ušli bez respekta prema favoritu, koji još nije osjetio gorčinu poraza na evropskoj sceni.

Hemofarm je u većem dijelu prvog poluvrema imao vođstvo, najveće 29:21, a na odmor se otišlo rezultatom 31:25.

I u nastavku su gosti krenuli dobro, poveli 38:30, ali su se tada trgli igrači španskog tima i stigli do vođstva 45:44 na kraju treće četvrtine.

U posljednjoj deonici su stekli najveću prednost od pet razlike i uspjeli da je održe do kraja za drugi "srpski skalp" u Grupi K - 65:60.

Prethodno su u Beogradu, napravili veliki preokret i pobijedili Crvenu zvezdu prošle nedelje. I tada je Vule Avdalović bio najbolji.

Srpski internacionalac, plejmejker Pamese, ubacio je Hemofarmu 19 poena, dok je Kosta Perović postigao devet poena i imao pet skokova.

Kod Vrščana ponovo je najzapaženiji bio Milan Mačvan sa 15 poena (uz pet skokova), dok je novajlija Marton Bader postigao jedan manje.