TOP 16: Puče "keramika", Novica MVP

Olimpijakos je savladao Taukeramiku 73:70 i omogućio Milanu da, pobjedom na gostovanju Prokomu (62:60), izbije na prvo mesto Grupe E.

TOP 16: Puče "keramika", Novica MVP Izvor: MONDO

U derbiju drugog kola TOP 16 faze Evrolige španski tim je krenuo mnogo bolje i na kraju prve četvrtine imao prednost 26:18. Tu razliku je zadržao i do poluvremena - 44:36.

Ipak, Olimpijakos je u nastavku zaigrao mnogo bolje, načinio preokret, a loš šut gostiju iz Vitorije u finišu koštao ih je pobjede.

Pred posljednji napad Taukeramike na utakmici bilo je 73:70. Gosti nisu uspjeli da se izbore za poziciju za šut za tri poena i eventualno izjednačenje, pa je Igor Rakočević, inače najefikasniji na meču sa 23 poena, probao da iznudi faul uz koš.

Međutim, izblokiran je i rezultat se na semaforu nije promijenio.

Barselona je deklasirala Makabi kod kuće (85:65), donekle se iskupivši za poraz u Madridu od Reala na startu ove faze takmičenja.

Katalonci su raspodijelili učinak, pa je Andersen dao 17 poena, Bazile 16, Navaro 12...

Alba je bila na pragu senzacije u Berlinu. Odvažno su Nijemci krenuli od starta protiv favorizovanog Reala i poslije 20 minuta igre stekli veliki kapital - 52:37.

A onda je proradila "kraljevska mašina" predvođena Luisom Bulokom (19 poena) i Felipeom Rejesom (18). Mljela je cijelo drugo poluvrijeme i povela u poslednjem minutu 85:83 i na kraju slavila 87:84.

Ni u četvrtak, kao ni dan ranije, niko nije uspio da ostvari učinak kakav je imao Novica Veličković u pobjedi Partizana nad Lotomatikom.

Krilni centar crno-bijelih je ostvario indeks uspješnosti 29 (19 poena, 10 skokova, tri asistencije) i time je MVP drugog kola TOP 16 faze Evrolige.