SLS: Metalac ide ka Superligi

Košarkaši Metalca u petak su pobijedili Napredak u derbiju 20. kola Svislajon lige Srbije - 79:67 (18:16, 16:11, 28:23, 17:17).

SLS: Metalac ide ka Superligi  Izvor: MONDO

Tim iz Valjeva time je preuzeo treće mjesto na tabeli, značajno zbog toga što je posljednje sa kojeg se na proljeće ide u Superligu Srbije.

Metalac i Napredak sada imaju identičan skor (12-8), ali su Valjevci u prednosti jer su Kruševljane dobili u obe utakmice.

Derbi je riješen u trećoj četvrtini, kada je postava Metalca u kojoj su bili Atanacković, Marković, Mićević, Birčević i Tanasković napravila 20 poena prednosti, tako da je u 33. minutu rezultat bio 72:52.

Kruševljani su agresivnom odbranom po cijelom terenu i "zonom" uspjeli da ublaže poraz u finišu susreta.

Trener gostiju Radenko Varagić izjavio je da će borbu za treće mjesto i plasman u Superligu riješiti utakmica u Kragujevcu između Radničkog 034 i Napretka, "ukoliko Valjevci i Kruševljani ne naprave nijedan dodatni kiks".

Trener Metalca Aleksandar Icić smatra da je njegova ekipa u blagoj prednosti, ali da "uz sve dobijene utakmice u Valjevu do kraja ligaškog dijela, ipak mora da juri i jednu pobjedu u gostima".

Utakmicu u Valjevu pratilo je 1.000 gledalaca iako je bila direktno prenošena na RTS.

Metalac je imao čak sedmoricu igrača koji su u napadu dali zapažen doprinos, prije svih Birčevića sa 14 i Atanackovića sa 13 poena. Kod gostiju su se izdvojili Dragan Marković sa 20 i Nenad Šulović sa 19 poena, ali osim Milosavljevića nisu imali raspoložene asistente.

PAROVI 20. KOLA (subota):

Novi Sad - Borac
Zdravlje - Sloga
Mašinac - Lajons
Radnički 034 - Ergonom
Tamiš - Vizura
Mega HL - Radnički Invest Inž. (nedelja)

Metalac - Napredak 79:67

TABELA: Lajons 17-2, Borac 14-5, Metalac 12-8, Napredak 12-8, Radnički 034 10-9, Ergonom 10-9, Mega HL 9-10, Radnički Invest Inž. 9-10, Novi Sad 8-11, Vizura 8-11, Tamiš 7-12, Mašinac 7-12, Sloga 6-13, Zdravlje 5-14.