NLB: Partizanov povratak iz "mrtvih"

Zvezda krajem treće četvrtine imala 14 poena viška, ali je Partizan preokrenuo rezultat i praktično obezbijedio prvo mjesto pred Fajnal for - 85:82.

NLB: Partizanov povratak iz "mrtvih" Izvor: MONDO

Novica Veličković zabilježio je drugi "dabl-dabl" u razmaku od tri dana i sa 20 poena i 12 skokova predvodio Partizan do preokreta u drugom "vječitom derbiju" sezone.

Crvena zvezda - Partizan 82:85 (20:17, 21:21, 23:16, 18:31)!

Zvezda je krajem treće četvrtine imala 14 poena viška (61:47), ali je od tog trenutka drastično popustila.

Dok u sastavu Partizana nije bilo bolesnih Vraneša i Veselog, crveno-beli su bez dvojice svojih centara ostali tokom utakmice - Roberts je poslije samo minut i 40 sekundi zatražio izmjenu i više se nije vraćao na teren, a Kikanović je u 35. minutu povrijedio koljeno u sudaru sa Lazmeom i takođe morao da napusti igru.

Crno-beli su snažnom odbranom i dominacijom pod oba koša preuzeli inicijativu, ali su u "divljoj" završnici mogli da ispuste pobjedu, iako su u poslednjem minutu vodili sa 83:76!

Ključne poene postigao je Veličković, koji je šest sekundi prije kraja - poslije dva promašena slobodna bacanja Vitkovca - uhvatio loptu i nakon faula Ovensa iskoristio oba penala za konačnih 85:82.

Partizan je popravio skor u NLB ligi na 19-2 i sa velikom dozom sigurnosti može da računa na prvo mjesto u regularnom dijelu sezone. Zvezda ima 16 pobjeda i pet poraza i predstoji joj žestoka borba za plasman na Fajnal for.