NBA: Preporođeni Radmanović

Vodeći dvojac NBA Istoka je pobijedio, a vodeći tandem Zapada je poražen u noći između srijede i četvrtka.

NBA: Preporođeni Radmanović Izvor: MONDO

Boston je poslije dva uzastopna poraza kod kuće pobijedio u Nju Orleansu, iako se u tim Stršljenova vratio Kris Pol. To je bila deveta uzastopna gostujuća pobjeda aktuelnog šampiona.

Najefikasniji kod Kelta, ujedno i na utakmici, je bio Pol Pirs sa 30 poena. Predrag Stojaković je za domaćina ubacio osam poena, uz šest skokova i dve asistencije, za 31 minut.

Boston sada ima skor 43 pobjede (uz 11 poraza), tri više od Klivlenda, koji je slavio protiv Feniksa 101:89.

Mo Vilijams, plejmejker Klivlenda, je zablistao i ostvario rekord karijere (44 poena) nedugo pošto je naknadno pozvan da bude učesnik Ol-star meča. U sjenku je bacio čak i Lebrona Džejmsa (26 poena).

Saša Pavlović nije igrao.

Deron Vilijams je predvodio Jutu do trijumfa nad najboljim timom lige. Sa 31 poenom i 11 asistencija srušio je Lejkerse kojima nije pomogao ni Kobi Brajant na "svom nivou". Ubacio je 37 poena.

"Pukao" je i drugoplasirani tim Zapadne konferencije. Bolji od San Antonija bio je Toronto - 91:89, uprkos odličnoj roli Manua Đinobilija (32).

Uspjehu domaćina najviše su doprinijeli Hrvat Roko Ukić sa rekordom NBA karijere (22 poena) i Andrea Barnjani koji je upisao poen više.

Vladimir Radmanović je i u drugoj utakmici u dresu Šarlota bio sjajan. Još bolji nego na debiju.

Za 30 minuta na parketu postigao je 21 poen i bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu nad Vašingtonom - 101:89. Prethodno je Klipersima ubacio 13 poena.

Nenad Krstić je za isti period ubilježio osam koševa, a njegova Oklahoma je pretrpila neuspjeh u Portlandu.

Marko Jarić je za deset minuta postigao dva poena u porazu Memfisa u Filadelfiji.