NBA: Svi Srbi - 15 poena

Radmanović je ubacio osam, Krstić pet, Miličić dva, a Jarić nijedan u porazima njihovih timova, dok Vejd nastavlja da ruši rekorde.

NBA: Svi Srbi - 15 poena Izvor: MONDO

Dvejn Vejd nastavlja da pomjera svoje rekorde ove sezone, a Detroit da pada sve niže i niže... Bek Majamija je postigao 31 poen, uz rekordnih 16 asistencija, u pobjedi nad Pistonsima (103:91), posle koje su oni "sišli" ispod 50 odsto uspješnosti...

Poslije sedmog uzastopnog poraza, najdužeg niza neuspjeha tima u poslednjih šest godina, Detroit je došao do skora 27-28. Prvi put poslije 15. novembra 2006. godine, tim ima više poraza.

Iste večeri, Majami je duplirao broj pobjeda (30) koji je imao cijele prošle sezone, a do kraja regularnog dela ove ostalo im je da odigraju još 25 utakmica...

Alan Ajverson opet je bio najefikasniji u još jednom porazu Detroita u nizu (22). Tajšon Prins postigao je 18, Antonio Mekdajs 17, ali su za ozbiljniji rezultat na Floridi nedostajali poeni Rašida Valasa (6) i rezerviste (!?) Ričarda Hamiltona (9).

Darko Miličić i Marko Jarić igrali su za Memfis na gostovanju u Klivlendu, ali njihov tim nije mogao da pruži značajniji otpor trećem timu lige (94:79).

Miličić je za 11 minuta u igri ubacio dva poena, uz dva skoka, dok je Jarić igrao 15 minuta i imao skok i četiri asistencije. Za Klivlend nije igrao povrijeđeni Saša Pavlović, a najefikasniji igrač Kavalirsa nije bio Lebron Džejms (15 p, 5 sk, 8 as), već Daniel Gibson (19).

Lejkersi su na gostovanju u Oklahomi zabeležili 47. pobedu ove sezone, uz 36 poena Kobija Brajanta, od čega je 15 postigao u poslednjoj četvrtini. U meču koji je njegov tim izgubio sa 93:107 kod kuće, Nenad Krstić je kao startni centar Tandera za 32 minuta u igri ubacio pet poena, uz 11 skokova.

Šarlot Vladimira Radmanovića doživio je sedmi uzastopni poraz na gostovanjima, a poslednji u nizu došao je na parketu u Finiksu, gde su Sansi bili bolji sa 112:102.

Radmanović je kao zamjena igrao 27 minuta i ubacio osam poena, uz sedam skokova.