NLB: Zadarski talasi poklopili Zvezdu

Zadar je pobijedio Crvenu zvezdu i ostao u trci za fajnal-for NLB lige - 71:61 (19:19, 16:13, 19:13, 17:16).

NLB: Zadarski talasi poklopili Zvezdu Izvor: MONDO

Međutim, glavni kandidat za organizaciju završne predstave NLB lige je ostao na petom mjestu, jer je pobjedu zabilježio i Hemofarm.

Najefikasniji je bio Hrvoje Perić sa 18 poena, a Rok Stipčević je postigao 16. Kod Zvezde je samo Vladimir Štimac imao dvocifreni učinak - 12.

Po devet su postigli Stiven Marković, Tadija Dragićević i Lorens Roberts, osam je dao Elmedin Kikanović, uz šest skokova...

Utakmicu je, naročito u prvom poluvremenu, karakterisala nervoza na obe strane i mnogo promašenih šuteva.

Domaćin je prvih 20 minuta završio sa katastrofalnim učinkom za tri poena 3/19, ali sa znatno više skokova (24-13). Ni Zvezda se nije šuterski proslavila u tom periodu, za dva je imala samo šest pogodaka iz 19 pokušaja.

Igralo se u talasima, a Zadrani su ključnu prednost stekli početkom drugog poluvremena, koju su kasnije, ne samo sačuvali, nego i uvećali.

Zadar je u devetom minutu imao prednost 19:14, ali je onda Zvezda počela da igra agresivniju odbranu, pa je domaćin u naredna četiri minuta postigao samo tri poena. Gosti su stigli do 27:22.

Međutim, tada se situacija na terenu okrenula, pa su Zadrani načinili seriju 13:2. U finišu poluvremena Stiven Marković je pogodio trojku i u svlačionice se otišlo rezultatom 35:32.

U prvih četiri minita po povratku igrača na parket Zvezda nije dala koš, a tim Zmaga Sagadina je postigao osam poena. I to je presudilo pobjednika.

Sve što su gosti uspjeli je da smanje razliku na sedam, ali su se Zadrani brzo "probudili" i pred kraj treće četvrtine stekli do tada najveću prednost - 54:43.

Dominacija domaćina u skoku se nastavila (42:26), a crveno-bijeli su dodatno pokvarili statistiku šuta, na kraju je glasila - 17/38 za dva, 5/19 za tri poena, a samo 12/21 sa linije slobodnih bacanja.

Poslednja dionica se svela na puko otaljavanje posla, pa je na kraju na semaforu stajalo - 71:61 za radost Zmaga Sagadina protiv bivšeg kluba.

Helios - Vojvodina 18.30

TABELA: Partizan 22-2, Crvena zvezda 18-6, Hemofarm 17-7, Cibona 17-6, Zadar 16-8, Budućnost 13-10, FMP Železnik 10-14, Bosna 10-13, Split 9-15, Olimpija 9-15, Zagreb 7-17, Krka 7-16, Helios 6-17, Vojvodina 4-19.