EL: Preokret Montepaskija u Atini

Tim iz Sijene pobijedio Panatinaikos iako je sredinom treće četvrtine gubio sa 16 poena razlike. Izjednačila i Barselona, Olimpijakos siguran.

EL: Preokret Montepaskija u Atini Izvor: MONDO

Olimpijakos i CSKA se poslije dvije četvrtfinalne utakmice nalaze na korak od plasmana na Fajnal for, dok je u serijama Panatinaikos - Montepaski i Barselona - Taukeramika rezultat izjednačen na 1:1.

U utorak je "brejk" napravila Taukeramika, dok je ove večeri to uspjelo košarkašima Montepaskija, iako su sredinom treće četvrtine bili u zaostatku od čak 16 poena (58:42)!

Tim iz Sijene "zatvorio" je taj period meča serijom od 13:3, uhvatio priključak, a onda potpomognut serijom grešaka domaćih igrača u završnici, slavio rezultatom 84:79 (24:21, 14:22, 17:18, 29:18).

"Ispustili smo sjajnu priliku da povedemo sa 2:0. Kontrolisali smo utakmicu, vodili sa 16 razlike i onda prestali da igramo. Normalno je grešiti i promašivati, ali kada se to dogodi, ekipa mora da reaguje, stegne odbranu i dođe do poena. Pogotovo protiv tima kakav je Montepaski, koji se bori do poslednjeg sekunda", rekao je trener "zelenih" Željko Obradović.

Panatinaikos su "uništili" niski igrači Montepaskija, Terel Mekintajer i Rimantas Kaukenas, koji su gotovo ravnomerno rasporedili čak 46 poena.

U Obradovićevom timu najbolji je bio Majk Batist sa 16 koševa. Nikola Peković za 15 minuta je postigao 13 poena, dok je Dušan Kecman presjedio svih 40 minuta na klupi.

Oba tima su u odnosu na prvi meč bila jača za po jednog oporavljenog nosioca igre - Krištof Lavrinovič (9p, 4sk, 3ukr) mnogo više je pomogao Sijeni, nego Dimitris Dijamantidis Panatinaikosu. Sjajni bek ovog puta je postigao samo dva poena i izgubio tri lopte, od toga dvije u poslednjim minutima.

REZULTATI DRUGIH UTAKMICA:

Olimpijakos - Real Madrid 79:73, ukupan rezultat 2:0
(Grir 21p, Erceg 1sk za 1min, Teodosić nije igrao - Rejes 23p, 9sk)

Barselona - Taukeramika 85:62, ukupno 1:1
(Iljasova 16p, 10sk - Rakočević 18p za 29min, šut za dva 2/8, za trojku 3/8)

Panatinaikos - Montepaski 79:84, ukupno 1:1
(Batist 16p - Mekintajer 24p, 4as)

CSKA - Partizan 77:50, ukupno 2:0
(Lorbek 21p, 7sk - Lazme 15p, 5sk)

Naredne utakmice igraće se 31. i ako bude potrebno 2. aprila u Madridu, Vitoriji, Sijeni i Beogradu.